خبر اولسیاسی

هشدار امریکا درباره تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی به لبنان

مقامات اطلاعاتی امریکا درباره پیامدهای نامعلوم هرگونه تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی به لبنان هشدار دادند.

میدل ایست نیوز:  مقامات دولتی و اطلاعاتی امریکا از برنامه ریزی رژیم صهیونیستی برای حمله زمینی به لبنان در صورت شکست تلاش‌های دیپلماتیک برای عقب‌نشینی حزب‌الله از مرز شمالی خبر دادند و پیش بینی کردند این حمله احتمالا در اواخر بهار یا اوایل تابستان آغاز شود.

به گزارش الدستور، سی ان ان به نقل از یک مقام آگاه اعلام کرد اگر چه هنوز تصمیم رژیم صهیونیستی در این خصوص قطعی نشده است اما نگرانی ها از این بابت در دولت بایدن به اندازه ای افزایش یافته است که احتمال تهاجم به جلسات مقامات ارشد دولتی امریکا نیز راه پیدا کرده است.

یک مقام ارشد دولت بایدن  نیز در این باره اعلام کرد ما روی این فرض که عملیات ممکن است در ماههای آینده  انجام شود کار می کنیم و این در حالی است که  برخی از مقامات تل آیو از این حمله به عنوان یک ضرورت نام می برند.

یکی دیگر از مقامات ارشد دولت بایدن هشدار داد عناصری در داخل دولت و ارتش این رژیم وجود دارند که فقط از تهاجم حمایت می کنند  اما اگر حمله ای رخ دهد اوضاع بگونه ای تشدید خواهد شد که ما نمی توانیم ابعاد آن را پیش بینی کنیم.

به گفته یک مقام دولت امریکا، توافقی که به سادگی حزب‌الله را از مرز عقب  براند، ممکن است برای تل آویو  کافی نباشد و گرایشی مبنی بر تهاجم زمینی به منظور نابود کردن زیرساختهای فیزیکی حزب الله در منطقه وجود دارد.

منبع
الدستور

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا