سیاسی

ایران و الجزایر 6 سند همکاری امضا کردند

مقامات جمهوری اسلامی ایران و الجزائر در حضور رؤسای جمهور 2 کشور، 6 سند همکاری امضا کردند.

میدل ایست نیوز: وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران و وزیر انرژی الجزایر در حضور روسای‌ جمهوری دو کشور در حوزه نفت و گاز سند همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری شانا، جواد اوجی و محمد عرقاب امروز در حضور ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران و عبدالمجید تبون، رئیس‌جمهور الجزایر، پس از برگزاری نشست‌های عالی‌رتبه دو کشور در الجزیره یک سند همکاری در زمینه‌های نفت و گاز امضا کردند.

در ادامه برنامه‌های سفر رسمی رئیسی به الجزایر، مقام‌های جمهوری اسلامی ایران و الجزایر در حضور روسای جمهور، پنج سند همکاری دیگر در زمینه‌های علمی، فناوری، اقتصاد، دانش‌بنیان، ورزشی، گردشگری و همکاری‌های رسانه‌ای امضا کردند.

پیش از این نشست، مذاکرات دوجانبه هیئت‌های عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران و الجزایر در محل کاخ ریاست‌جمهوری این کشور آفریقای شمالی برگزار شد.

رئیس‌جمهوری الجزایر امروز در محل کاخ ریاست‌جمهوری این کشور به‌صورت رسمی از ابراهیم رئیسی که در رأس هیئت عالی‌رتبه اقتصادی و سیاسی به الجزیره سفر کرده است، استقبال کرد.

در آیین استقبال رسمی، پس از نواخته‌شدن سرود ملی و گرفتن عکس یادگاری روسای‌جمهور ایران و الجزایر، اعضای هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور معرفی شدند.

بلافاصله پس از برگزاری مراسم استقبال از رئیس‌جمهور ایران از سوی رئیس‌جمهور الجزایر، گفت‌وگوی خصوصی دو طرف برگزار شد.

منبع
شانا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا