سیاسی

بیانیه شورای امنیت درباره کشتار افراد منتظر کمک‌های انسانی در غزه

شورای امنیت سازمان ملل متحد با تصویب بیانیه مطبوعاتی تهیه شده توسط الجزایر، نگرانی عمیق خود را در مورد کشتار در میدان النابلسی در نوار غزه ابراز داشت.

میدل ایست نیوز: شورای امنیت سازمان ملل متحد با تصویب بیانیه مطبوعاتی تهیه شده توسط الجزایر، نگرانی عمیق خود را در مورد کشتار در میدان النابلسی در نوار غزه ابراز داشت.

به گزارش «الجزیره» این شورا در بیانیه خود اعلام کرد که «از گزارش ها مبنی بر اینکه بیش از 100 نفر جان خود را از دست داده اند» و صدها نفر دیگر از جمله افرادی که با شلیک گلوله زخمی شده اند، به شدت نگران است.

شورای امنیت بر لزوم انجام تمام اقدامات لازم برای حفاظت از غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی تاکید کرد و تاکید کرد که همه طرف ها باید به تعهدات خود تحت قوانین بین المللی پایبند باشند.

در بیانیه شورای امنیت از همه طرف ها خواسته شدن تا از محروم کردن مردم غیرنظامی از خدمات اولیه و کمک های بشردوستانه خودداری کنند.

در این بیانیه نگرانی عمیق شورای امنیت را در مورد برآوردهایی که می گوید همه یک میلیون و 200 هزار ساکن غزه با سطوح نگران کننده ای از ناامنی غذایی حاد روبه رو هستند ابراز کرد.

شورای امنیت از رژیم صهیونیستی خواست گذرگاه های مرزی را برای ورود کمک های بشردوستانه به غزه باز نگه دارد.

این بیانیه در حالی صادر شده که تعداد شهدای این کشتار در میدان النابلسی افزایش یافته، و همچنان پیرامون گزارش ارتش رژیم صهیونیستی درباره این حادثه تردید وجود دارد.

هفته گذشته در میدان النابلسی شهر غزه صف مردمی که در انتظار دریافت کمک های انسان دوستانه بودند هدف حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفت و طی آن دست کم 117 تن به شهادت رسیدند.

منبع
الجزیره

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا