سیاسی

در دیدار امیرعبداللهیان و بن فرحان مطرح شد؛
تاکید ایران بر اهمیت اتخاذ موضع منسجم و قوی کشورهای اسلامی در حمایت از فلسطین

وزیر خارجه ایران در دیدار همتای عربستانی خود بر اهمیت اتخاذ موضع منسجم و قوی کشورهای اسلامی در حمایت از فلسطین تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران که به منظور شرکت در اجلاس اضطراری وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در خصوص فلسطین به جده سفر کرده است، با فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان دیدار کرد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه ایران، امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از این دیدار، از قبول پیشنهاد ایران برای برگزاری این اجلاس فوق العاده و حمایت از آن و نیز میزبانی نشست ویژه فلسطین در مقر دبیرخانه سازمان تشکر کرد و اهمیت اتخاذ موضع منسجم و قوی کشورهای اسلامی در این اجلاس در حمایت از فلسطین و تلاش مؤثر برای پایان دادن به جنایات جنگی علیه فلسطینیان را مورد تاکید قرار داد.

وی با اشاره به موضع مشترک ایران و عربستان در ضرورت حمایت از فلسطین، گفت انتظار ما آن است‌ که‌ در این اجلاس علاوه بر مواضع مشترک، گام‌های مؤثر برای حمایت از فلسطین و پایان نسل‌کشی فلسطینیان برداشته شود.

وزیر خارجه ایران از روند همکاری‌های دو کشور نیز ابراز خرسندی کرد و با طرح برخی موضوعات و اولویت‌های مشترک همکاری، برای پیشبرد این روند ابراز آمادگی کرد.

امیرعبداللهیان تقویت روابط اقتصادی و تجاری و تسهیل فعالیت‌های تجار را یکی از اولویت‌های مهم دانست و گفت لازم است همسو با روند رو به رشد روابط سیاسی، زمینه‌های تقویت این بخش از همکاری‌های دوجانبه را تسهیل کنیم.

فیصل بن فرحان نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار با اشاره به وضعیت سخت فلسطین و شرایط اسفناک انسانی در غزه، بر اهمیت اجلاس جده در مسیر تداوم تلاش‌ها برای پایان جنگ علیه فلسطین تاکید کرد.

وی اهمیت تلاش‌های دسته جمعی کشورهای اسلامی چه در سازمان همکاری اسلامی و چه در مجامع بين‌المللی از جمله سازمان ملل در حمایت از فلسطین را مورد تاکید قرار داد.

وزیر خارجه عربستان از روند روابط دو کشور نیز ابراز خرسندی کرد و بر اراده عربستان برای برداشتن گام‌های جدید در مسیر پیشبرد روابط تاکید کرد.

طرفین با طرح برخی موضوعات مورد اهتمام در حوزه روابط دوجانبه، نسبت به تلاش مشترک برای تحقق برنامه‌ها و اهداف مشترک توافق کردند.

منبع
وزارت خارجه ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا