سیاسی

نوری المالکی:
در زمان جنگ با داعش، 8 جنگنده سوخو از ایران تحویل گرفتیم

رئیس ائتلاف دولت قانون خبر داد که ارتش عراق در زمان رژیم بعث تعدادی از جنگنده‌های سوخوی خود را به ایران فرستاده بود که در زمان جنگ با داعش، ایران 8 جنگنده را سرویس و تجهیز کرد و به عراق پس داد.

میدل ایست نیوز: نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون، دوشنبه شب در مصاحبه با شبکه رسمی «العراقیه» با اشاره به جریان کمک‌ها به عراق در جنگ با تروریسم داعش در سال 2014، گفت که روسیه حمایت‌های گسترده‌ای از عراق انجام داد و جنگنده‌های سوخو را با مهمات و تجهیزات کامل به عراق فرستاد.

وی ادامه داد که ارتش عراق در زمان رژیم بعث مجهز به جنگنده‌های سوخو بود که عراق «تعداد بالایی» از آنها داشت که بخشی از آنها به ایران فرستاده شد و آنجا ماند و در زمان جنگ با داعش، ایران تعداد 8 جنگنده از همین هواپیماهای سوخو را نوسازی و سرویس و تجهیز کرد و به عراق فرستاد.

المالکی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که چارچوب هماهنگی بر تعیین جدول زمانی خروج نیروهای امریکایی از عراق پافشاری می‌کند و افزود که گروه‌های مسلح برای اجرای عملیات خود علیه نیروهای ائتلاف در عراق با چارچوب هماهنگی هماهنگ نکرده بود.

وی افزود که عراق در حال حاضر نیازی به نیروهای خارجی ندارد و فقط نیازمند همکاری با ائتلاف بین المللی در بخش اطلاعاتی است.

رئیس ائتلاف دولت قانون افزود که از قطع ارتباط با ایالات متحده حمایت نمی‌کند و افزود که عراق و امریکا توافق راهبردی‌ای امضا کرده‌اند که شامل بخش‌های سیاسی و اقتصادی و آموزشی می‌شود و همکاری با امریکا به عنوان یک کشور دوست منافع بسیاری برای عراق دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا