سیاسی

عراق در حال خرید سلاح ضد هوایی از چند کشور

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز دوشنبه گفت که عراق کمیته های فنی و نظامی به چند کشور برای قرارداد در راستای خرید سلاح ضد هوایی اعزام کرده است.

میدل ایست نیوز: یحیی رسول، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز دوشنبه گفت که عراق کمیته های فنی و نظامی به چند کشور برای بستن قرارداد خرید سلاح ضد هوایی اعزام کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، رسول گفت که عراق با فرانسه برای خرید رادار قرارداد امضا کرده و بخشی از آنها رسیده است.

وی با اشاره به اقدامات عراق برای تکمیل سامانه های راداری، بیان کرد که که فرماندهی پدافند هوایی توانایی رصد راداری و پیگیری حرکت هواپیماها در حریم هوایی عراق را دارد.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت که کمیته های فنی و نظامی به چند کشور سفر کرده و پیشنهادهایی به آنها شده است و آنها از سلاح های ضد هوایی بازدید کرده اند.

وی افزود که در صورت عقد قرارداد برای خرید سلاح یا سامانه های پیشرفته، این مساله اعلام خواهد شد.

هفته گذشته، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، به نقل از برخی منابع خبر داد که سمیر زکی حسین المالکی، فرمانده نیروی هوایی ارتش عراق 4 مارس طی سفری 4 روزه وارد کره جنوبی شد تا با مقامات ارتش و شرکت های دفاعی کره جنوبی دیدار کند.

منابع مذکور افزودند که این ژنرال عراقی، با یک بالگرد از نوع KUH-1  معروف به «سوریون» به مقر اصلی شرکت صنایع فضایی کره جنوبی رفت.

فرمانده نیروی هوایی ارتش عراق در مقر اصلی این شرکت، از جزئیات بالگرد «سوریون» که برای گارد ساحلی طراحی شده، مطلع و بر آن سوار شد.

المالکی در کره جنوبی با شین وون-سیک، وزیر دفاع این کشور دیدار و از شرکت های بزرگ دفاعی دیگر بازدید کرده است.

این سفر در حالی انجام شد که گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه عراق در فکر خرید بالگردهای جدیدی است، از این رو گمانه زنی ها درباره خرید این بالگردها توسط عراق افزایش یافته است.

منبع
خبرگزاری رسمی عراق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا