سیاسی

امیرعبداللهیان خواستار واکنش جدی جامعه جهانی به اقدام رژیم صهیونیستی شد

وزیر خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با همتای سوریه ای خود عواقب حمله به کنسولگری ایران در دمشق را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و خواستار واکنش جدی جهانی به این جنایت شد.

میدل ایست نیوز: وزیر خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با همتای سوریه ای خود عواقب حمله به کنسولگری ایران در دمشق را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و خواستار واکنش جدی جهانی به این جنایت شد.

وزارت خارجه ایران در بیانیه ای اعلام کرد: در پی تجاوز ددمنشانه عصر امروز رژیم صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان تماس گرفت. دو وزیر در این تماس تلفنی ابعاد مختلف این جنایت را بررسی کردند.

بر اساس این بیانیه، وزیر امور خارجه سوریه در این گفت‌و‌گو حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی را به شدیدترین عبارت محکوم کرد و آن را نقض فاحش مقررات بین‌المللی بویژه کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ وین دانست.

امیرعبداللهیان نیز ضمن تشکر از حضور وزیر خارجه سوریه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق ، گفت: نتانیاهو بدلیل شکست های پی در پی رژیم اسراییل در غزه و دست نیافتن به اهداف جاه طلبانه صهیونیست ها ، تعادل روانی خود را کاملا از دست داده است.

امیرعبداللهیان حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را عبور از همه تعهدات و کنوانسیون های بین المللی دانست و مسوولیت عواقب این اقدام را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و بر ضرورت واکنش جدی جامعه جهانی نسبت به این گونه اقدامات جنایتکارانه تاکید کرد.

رسانه های رسمی ایران تأیید کردند که سردار محمدرضا زاهدی از فرماندهان سپاه قدس در حمله هوایی ساعتی پیش صهیونیست ها به دمشق به شهادت رسیده است.

رژیم صهیونیستی غروب امروز ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را هدف حملات هوایی قرار داد.

برخی منابع می‌گویند که بین 5 تا 7 نفر در این حمله به شهادت رسیده‌اند. با وجود این، هنوز هیچ آمار رسمی از خسارت و تلفات این حمله منتشر نشده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا