خبر اولسیاسی

السودانی:
الحشد الشعبی مسئولیتی مضاعف در احترام به قانون و حفظ انضباط دارد

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تأکید کرد که الحشد الشعبی با توجه به حجم فداکاری های خود مسئولیتی مضاعف در پایبندی به انضباط و احترام به قانون دارد.

میدل ایست نیوز: محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، در مهمانی افطار نیروهای تیپ هشتم الحشد الشعبی تأکید کرد که حضورش در این جمع نشانه افتخار به آنان به نهاد حشد بابت فداکاری‌های بزرگ آنان است.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر نخست وزیر عراق، وی افزود که این فداکاری‌ها لازم می‌آورد که همه در سطح عالی از مسئولیت‌پذیری و هوشیاری باشند و برای حفاظت از این دستگاه امنیتی که نتیجه فتوای مرجعیت است تلاش کنند.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تأکید کرد که الحشد الشعبی امروز به نهاد مهم در تشکیلات امنیتی کشور است و این لازم می‌آورد که این تشکیلات در آمادگی دائم فنی و رزمی و جسمانی باشند و افزود که دولت مصمم به تصویب قانون بازنشستگی نیروهای حشد است.

وی گفت که وابستگی حشد همیشه به عراق و ملت عراق بدون هیچ‌گونه استثنائی بوده و چنین نیز خواهد ماند و همه طیف‌های جامعه عراق را در خود دارد و در شرایطی تشکیل شد که میهن نیازمند یک خیزش شرافتمندانه بود.

السودانی ادامه داد که حشد با حجم فداکاری‌های خود مسئولیتی مضاعف دارد و باید تصویری درخور از احترام به قانون و پایبندی به انضباط و مسئولیت‌پذیری نشان دهد و راه را بر کسانی که علیه آن کمین کرده‌اند ببندد.

 

منبع
دفتر نخست وزیر عراق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا