خبر اولسیاسی

اکسیوس ادعا کرد:
«پیام نادر» واشنگتن به تهران در پی حمله به کنسولگری ایران در دمشق

ایالات متحده به ایران اطلاع داده که «هیچ ارتباط یا اطلاع قبلی» از حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، پایتخت سوریه، نداشته است.

میدل ایست نیوز: پایگاه اکسیوس به نقل از یک مقام امریکایی گزارش داد که ایالات متحده به ایران اطلاع داده که «هیچ ارتباط یا اطلاع قبلی» از حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، پایتخت سوریه، نداشته است.

به نوشته این وب‌سایت، مقامات اسرائیلی و امریکایی گفته‌اند که «اسرائیل چند دقیقه قبل از حمله نیروی هوایی خود، دولت امریکا را از حمله مطلع کرده است» و گفته‌اند «برای انجام حمله از امریکا چراغ سبز نخواسته‌ است».

این وب سایت همچنین به نقل از یک مقام امریکایی گفت که هشدارهای اسرائیل «حاوی جزئیات نبود» و وقتی به امریکا ابلاغ شد که جنگنده ها به پرواز درآمده بودند.

وی توضیح داد که مقامات رژیم صهیونیستی «به امریکا نگفته اند که قصد بمباران ساختمانی در مجموعه سفارت ایران را دارند».

«اکسیوس» تأکید کرد که این «پیام نادر» ارسال شده از سوی واشنگتن به تهران نشان می دهد که «دولت بایدن عمیقا نگران است که حمله اسرائیل ممکن است به تشدید تنش منطقه ای منجر شود.»

در ادامه گزارش اکسیوس آمده است: سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی سردار زاهدی را که مدعی هستند در عرضه تسلیحات به حزب‌الله و دیگر گروه های  طرفدار ایران در لبنان و سوریه و هماهنگ کردن آن‌ها نقش داشته است، تحت تعقیی قرار داده بودند. به گفته یک مقام در تل آویو، فرصت عملیاتی برای هدف قرار دادن او، در همین روزهای اخیر ایجاد شد.

در ادامه این گزارش آمده است: این حمله مدت کوتاهی پس از جلسه مجازی محرمانه «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا با مقامات ارشد رژیم صهیونیستی برای بحث درباره جایگزین‌های حمله زمینی به رفح انجام شد.

اگرچه، یک مقام آمریکایی گفت که موضوع این حمله در سوریه در طی این جلسه دو ساعت و نیمه مطرح نشد.

صبح امروز، حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی X نوشت: در پی حمله تروریستی رژیم اسرائیل به ساختمان دیپلماتیک کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق و شهادت چند تن از مستشاران رسمی نظامی ایران، مقام سفارت سوئیس به عنوان حافظ منافع امریکا در ایران، ساعت ۰۰:۴۵ دقیقه بامداد امروز (سه‌شنبه) توسط مدیرکل امریکا به وزارت خارجه فراخوانده شد.‏

وی افزود پیام مهمی به دولت امریکا به عنوان حامی رژیم صهیونیستی ارسال شد و امریکا باید پاسخگو باشد.

روز دوشنبه رژیم صهیونیستی ساختمان کنسولی سفارت ایران در جنوب غربی دمشق را مورد حمله هوایی قرار داد.

در این حمله بخشی از ساختمان کنسولی سفارت ایران و اقامتگاه سفیر هدف قرار گرفت.

در جریان این حمله هوایی  هفت نفر از جمله سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی و سردار سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی به شهادت رسیدند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا