خبر اولسیاسی

حمله ایران به رژیم صهیونیستی

سپاه پاسداران ایران حملات تلافی جویانه ایران در پاسخ به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را آغاز کرد.

میدل ایست نیوز: سپاه پاسداران ایران بامداد امروز یکشنبه حملات تلافی جویانه ایران در پاسخ به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را آغاز کرد.

بنابر گزارش رسانه های ایران و رسانه های خارجی، ده ها فروند پهپاد و موشک از ایران به سمت اراضی اشغالی فلسطین شلیک شد.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سیستم GPS در سراسر اسرائیل از کار افتاده و ارتش و نیروی هوایی آماده تعامل با تهدیدهای ایران که تا ساعت آینده به اسرائیل خواهد رسید، هستند.

این ارتش ادامه داد که به محض رسیدن پهپادهای ایران با آنها مقابله می‌کند اما باید دانست که پدافند به صورت 100 درصد عمل نمی‌کند.

در این بیانیه آمده که برای جلوگیری از رسیدن پهپادهای ایران به آسمان رژیم صهیونیستی تلاش می‌شود.

شبکه 12 رژیم صهیونیستی از آغاز مقابله با نخستین پهپادهای ایران در شرق سوریه و حریم هوایی اردن خبر داد.

یک مسئول امریکایی به الجزیره گفت که ایران شاید از حدود 100 پهپاد برای حمله به رژیم صهیونیستی استفاده کند.

وی افزود که هنوز استفاده ایران از هرگونه موشک در حمله به رژیم صهیونیستی را رصد نکرده ایم.

مسئول مذکور گفت که حمله به ایران، مواضع متعددی داخل اراضی اشغالی فلسطین را هدف قرار می دهد.

همزمان با تحولات در سرزمین های اشغالی، منابع خبری مصر از آماده باش کامل دفاع هوایی مصر حکایت دارد. مصر همچنین از بسته شدن حریم هوایی خود خبر داده است.

وزارت حمل و نقل لبنان نیز اعلام کرد حریم هوایی لبنان تا ساعت هفت صبح روز یکشنبه بسته خواهد بود.

خبرگزاری ایران از شلیک فوج نخست موشک‌های بالستیک ایران به سمت اهدافی در عمق سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

سازمان امنیت دریانوردی بریتانیا نيز اعلام کرد که چندین پهپاد از یمن به سوی اسرائیل پرتاب شد.

رسانه های عبری زبان گفتند که کشورهای همسایه رژیم صهیونیستی گفته اند که با پهپادها مقابله خواهند کرد.

شبکه 14 رژیم صهیونیستی به نقل از یک مسئول سیاسی اسرائیلی نوشت که تل آویو با قدرت به حمله ایران پاسخ خواهد داد.

این مسئول اشاره کرد که همکاری ویژه ای با شماری از کشورها از جمله امریکا، فرانسه، بریتانیا و کشورهای عربی مجاور وجود دارد.

مسئول مذکور تصریح کرد که کشورهای همجوار رژیم صهیونیستی اعلام کردند که با هرگونه تهدید هوایی در مسیر رژیم صهیونیستی مقابله خواهند کرد.

این در حالی است که اردن اعلام کرد: آنچه را که در رسانه‌ها مبنی بر مقابله نیروهای مسلح این کشور با پهپادها تعمدا منتشر شده، تکذیب می‌کنیم.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره یک منبع نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کرد حملات ایران فقط متوجه سایت ها و مراکز نظامی است.

این مقام رژیم صهیونیستی به نیویورک تایمز گفت: ما انتظار داریم همچنین حملاتی به مراکز و سایت‌ها در جولان و یک پایگاه هوایی در صحرای نقب هدف قرار گیرند.

دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا گفت که «حملات گستاخانه ایران» به اسرائیل تنها منجر به شعله ور شدن تنش ها در خاورمیانه می شود.

وی افزود که از ایران می خواهیم این تشدید تنش خطرناک را که به نفع هیچ کس نیست، متوقف کند.

به گزارش کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی مقامات دولت بایدن از این رژیم خواستند قبل از هر گونه پاسخی به حمله ایران با آنها گفت‌وگو کند.

مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کردند: ما پرتاب موشک های کروز به سمت این رژیم را رصد کرده ایم.

این مقامات اعلام کردند تعدادی از هواپیماهای این رژیم نیز در آسمان ایلات به پرواز درآمده اند.

در همین حال شبکه کان اعلام کرد هواپیماهای امریکایی و انگلیسی تعدادی از پهپاد های ایرانی را در مرز عراق و سوریه سرنگون کرده اند.

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد عصر شنبه به وقت محلی اعلام کرد: «اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک ما در دمشق بود. موضوع را می‌توان به نتیجه رسیده تلقی کرد. »

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: «با این حال، اگر رژیم اسرائیل مرتکب اشتباه دیگری شود، پاسخ ایران به طور قابل توجهی شدیدتر خواهد بود. این درگیری بین ایران و رژیم سرکش اسرائیل است که آمریکا باید از آن دور بماند.»

سی ان ان به نقل از منابع نظامی امریکایی خبر داد که سامانه های پدافند هوایی امریکا در خاورمیانه شماری از پهپادهای ایرانی را منهدم کرده است.

وزارت امور خارجه مصر با انتشار بیانیه ای در مورد شاخص های تشدید تنش بین ایران و رژیم صهیونیستی عمیقا ابراز نگرانی کرد و در پیش گرفتن حداکثر خویشتنداری شد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه مصر که مصادف با شامگاه سیزدهم آوریل صادر شده است، این کشور نگرانی عمیق خود را از پرتاب پهپادهای تهاجمی ایران به سوی اسرائیل و شاخص های تشدید خطرناک تنش بین دو کشور در بازه زمانی اخیر اعلام می کند و خواستار پیشه کردن اوج خویشتنداری برای در امان ماندن بیشتر منطقه و مردم آن از عوامل بی ثباتی و تنش بیشتر است.

در این بیانیه تصریح شده است مصر تشدید خطرناک کنونی در عرصه ایران و اسرائیل را صرفا نتیجه مستقیم آن چیزی می داند که بارها درباره خطرات آن و گسترش درگیری در منطقه در نتیجه جنگ اسرائیل در نوار غزه و اقدامات نظامی تحریک آمیزی که در منطقه انجام می گیرد؛ هشدار داده بود.

این بیانیه می افزاید: مصر تاکید دارد که در تماس دائمی با همه طرف‌های ذی‌ربط و تلاش برای کنترل اوضاع و متوقف کردن تنشها است تا منطقه را از خطر لغزش به پیچ خطرناک بی‌ثباتی و تهدید منافع مردم آن در امان نگه دارد.

درپی حملات پهپادی ایران به سرزمین های اشغالی نشست هفتگی کابنیه رژیم صهیونیستی لغو شد.

به گزارش عکا، مقامات این رژیم اعلام کردند جلسه هفتگی دولت اسرائیل امروز یکشنبه به دلیل شرایط امنیتی برگزار نخواهد شد.

در همین حال منابع خبری از به صدا در آمدن آژیرهای خطر در تل آویو، دیمونا، النقب،بئر السبع ،يافا وحيفا والجليل خبر دادند.

همچنین صدای انفجار در آسمان بیت المقدس شنیده شد.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که صدای انفجارهای پی در پی در مواضع مختلفی در الجلیل الاعلی و جولان اشغالی شنیده شد.

وی گفت که شنیده صدای آژیر هشدار در مناطق مختلفی از رژیم صهیونیستی ادامه دارد.

صدای آژیرهای هشدار در الجلیل الاعلی، بئر السبع، النقب، منطقه ساحلی در حیفا، تل آویو، دریای مرده و قدس شنیده شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه شماره ۲ خود با اشاره به انهدام اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی تاکید کرد : هرگونه تهدید آمریکا و رژیم صهیونیستی از مبدا هر کشوری با پاسخ متقابل جمهوری اسلامی ایران به منشأ تهدید مواجه می‌شود .

ىر اين بيانيه آمده: به دولت تروریستی امریکا هشدار داده می‌شود هرگونه پشتیبانی و مشارکت در ضربه به منافع ایران ، پاسخ قاطع و پشیمان کننده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را در پی دارد؛ همچنین امریکا نسبت به اقدامات شرارت بار رژیم صهیونیستی مسئولیت داشته و در صورت عدم مهار این رژیم کودک کش در منطقه باید تبعات آن را بپذیرد.

این بیانیه افزوده: ضمن تاکید بر سیاست حسن همجواری با همسایگان و کشورهای منطقه تاکید می کنیم : هرگونه تهدید توسط دولت تروریستی آمریکا و رژیم صهیونیستی از مبدا هر کشوری، پاسخ متقابل و متناسب جمهوری اسلامی ایران را به منشا تهدید، به دنبال خواهد داشت . به ملت قهرمان ایران اطمینان می‌دهیم، سپاه  و سایر نیروهای مسلح کشور، در دفاع از منافع ملی تا پای جان ایستاده و تلاش‌های دشمنان برای برهم زدن امنیت و آرامش مردم را خنثی خواهد نمود.

وزارت خارجه ایران نیز با انتشار بیانیه ای تأکید کرد که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اِعمال حق ذاتی دفاع مشروع مصرح در ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن مستشاران رسمی نظامی ایران که به دعوت دولت سوریه در این کشور مشغول فعالیت بودند و به ویژه حمله نظامی مورخ ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق، در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ مجموعه ای از حملات نظامی علیه پایگاه‌های نظامی این رژیم را به انجام رساندند.

در این بیانیه آمده: جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید مجدد بر پایبندی خود نسبت به اصول و اهداف منشور ملل متحد و حقوق بین‌الملل، بر عزم خویش برای دفاع قاطع از حاکمیت، تمامیت سرزمینی و منافع ملی خود در برابر هرگونه استفاده غیرقانونی از زور و تجاوز تأکید می‌نماید.

این بیانیه افزوده: توسّل جمهوری اسلامی ایران به اقدامات دفاعی در اِعمال حق دفاع مشروع، نشان دهنده رویکرد مسئولانه ایران نسبت به صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی در زمانی است که اقدامات غیرقانونی و نسل‌کُشی توسط رژیم آپارتاید اشغالگر صهیونیستی علیه ملت فلسطین و تجاوزات نظامی مکرر اين رژیم علیه دولت‌های همسایه و آتش افروزی در منطقه و فراتر از آن ادامه دارد.

وزارت خارجه ایران تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در صورت لزوم در اتخاذ اقدامات دفاعی بیشتر در جهت صیانت از منافع مشروع خود در برابر هرگونه اقدامات متجاوزانه نظامی و استفاده غیرقانونی از زور، تردیدی به خود راه نخواهد داد.

جو بایدن رئیس جمهور امریکا، طی اظهاراتی تأکید کرد: برای اطلاع از تازه‌ترین اخبار مربوط به حملات ایران با تیم امنیت ملی جلسه داشتم.

وی افزود: پایبندی ما به حفظ امنیت اسرائیل در برابر تهدیدهای ایران و گروه‌های نیابتی‌اش قاطع است.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از حمله به یک فرودگاه نظامی اسرائیل در حمله موشکی ایران خبر داد.

وی افزود که حملات ایران هنوز ادامه دارد و شمار موشک هایی که شلیک شده به بیش از 200 موشک رسید.

هاگاری ادعا کرد که شمار اندکی از موشک های شلیک شده از سوی ایران، در اراضی اشغالی فلسطین سقوط کرد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت که ایران ده ها موشک زمین به زمین به سمت رژیم صهیونیستی شلیک کرده است.

وی با اشاره به اینکه تهدیدها هنوز ادامه دارد، گفت که ایران حمله گسترده و هماهنگ شده ای به اسرائیل انجام داد.

هاگاری گفت که حمله ایران هنوز ادامه دارد و اشاره کرد که یک موشک در پایگاه ارتش اسرائیل در جنوب سقوط کرد و منجر به خسارت مادی اندک شد.

وی بیان کرد که حدود 200 تهدید هوایی از جمله موشک های بالستیک، هدایت شونده و پهپادها شلیک شد.

از سوی دیگر، رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که یوآو گالانت، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی تلفنی با لوید آستین، وزیر دفاع امریکا گفت وگو کرد.

این رسانه ها گزارش دادند که وزیر دفاع اسرائیل با همتای امریکایی خود درباره هماهنگی برای پاسخ به حمله ایران گفت وگو کرد.

عربستان در پی حمله ایران به رژیم صهیونیستی، نگرانی شدید خود نسبت به تحولات تشدید نظامی و خطر پیامدهای آن را ابزار داشت.

عربستان از همه طرف ها خواستار خویشتن داری حداکثری و جلوگیری از خطرات جنگ برای منطقه شد.

وزارت خارجه عربستان بر موضع کشور مبنی بر عمل کردن شورای امنیت به مسئولیت خود در قبال حفظ امنیت و صلح بین المللی به ویژه در این منطقه بسیار حساس برای صلح و امنیت جهانی و جلوگیری از تشدید بحران که عواقب وخامت باری در صورت گسترش آن خواهد داشت، تاکید کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا