اقتصادیخبر اولسیاسی

وزارت خارجه امریکا قرارداد پشتیبانی لجستیک هواپیما با عراق را تصویب کرد

وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) اعلام کرد که وزارت خارجه ایالات متحده قرارداد 140 میلیون دلاری فروش پشتیبانی لجستیک هواپیما و آموزش نیروهای هوایی عراق را تصویب کرده است.

میدل ایست نیوز: وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) اعلام کرد که وزارت خارجه ایالات متحده قرارداد 140 میلیون دلاری فروش پشتیبانی لجستیک هواپیما و آموزش نیروهای هوایی عراق را تصویب کرده است.

به گزارش «الشرق»، به گفته پنتاگون، این آموزش و پشتیبانی لجستیکی شامل ناوگان هوایی سی-۱۷۲ و ای‌سی/آرسی-۲۰۸ عراق می‌شود. این اطلاعیه می‌گوید که پیمانکار اصلی این قرارداد «شرکت نورثروپ گرومن» (Northrop Grumman Corporation) خواهد بود.

این در حالی است که محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، شب گذشته در کاخ سفید با جو بایدن و سپس در ساختمان وزارت دفاع امریکا با لوید آستین، وزیر دفاع امریکا، دیدار و مذاکره کرد.

دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق، اعلام کرد که السودانی در دیدار با آستین، بر اهتمام دولت به تداوم روابط بین دو کشور تاکید و به گذشت 10 سال از تشکیل ائتلاف بین المللی برای جنگ علیه داعش که ملت عراق در این راستا فداکاری های زیادی کردند، اشاره کرد.

وی همچنین از تلاش های جامعه جهانی و کشورهای دوست  برای همکاری با عراق و مقابله با تروریسم قدردانی کرد.

نخست وزیر عراق تاکید کرد که امروزه دستگاه امنیتی کشور در سطح عالی و بسیار خوبی از آمادگی قرار دارد.

السودانی همچنین بر آغاز کار در راستای یک رابطه مشارکتی از طریق کمیته عالی هماهنگی برای ارزیابی مواضع نظامی و خطرات داعش و توانمندی های دستگاه امنیتی عراق برای رسیدن به پیشنهادهای مربوط به جدول زمانبندی برای پایان دادن به ماموریت ائتلاف بین المللی تاکید کرد.

وی همچنین اشاره کرد که کمیته مربوطه، دومین نشست خود را برای همکاری دوجانبه مطابق با قانون اساسی عراق و توافق‌نامه‌های راهبردی در ماه ژوئیه آتی برگزار می‌کند.

نخست وزیر عراق در ادامه اهتمام عراق نسبت به دستیابی به تسلیحات، تجارب و نیز همکاری‌های امنیتی به‌ویژه در شرایط کنونی منطقه که همه کشورها بر اهمیت ثبات و جلوگیری از تشدید تنش‌ها تأکید دارند، ابراز کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا