اقتصادیسیاسی

گذرگاه مرزی مهران پر تردد‌ترین پایانه مرزی ایران به عراق

مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان ایلام در غرب ایران، گفت که مرز مهران پر تردد‌ترین پایانه مرزی ایران به کشور عراق است.

میدل ایست نیوز: مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان ایلام در غرب ایران با اشاره به اینکه مرز مهران پر تردد‌ترین پایانه مرزی به کشور عراق است گفت: بیش از ۳۷۰ هزار تردد در مرز مهران ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، چشمه خاور اظهار داشت: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ تا کنون بیش از ۳۷۰ هزار تردد در مرز مهران ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود تردد‌ها در اربعین امسال ۲۰ درصد نسبت به اربعین سال گذشته افزایش داشته باشد ادامه داد: برای تسهیل در تردد زوار و ایجاد زیر ساخت‌های مناسب در پایانه پروژه‌های مهمی در دستور قرار دارد که میتوان به احداث ۸ هزار متر مربع سایبان ثابت، ۱۲ هزار متر محوطه سازی، ایجاد سرویس بهداشتی، نصب مه پاش و سیستم خنک کننده و تغییر سیستم فاضلاب پایانه و ایجاد سوئیت برای کارکنان صداوسیما در اربعین اشاره کرد.

کوخایی مدیر پایانه مرزی شهید سلیمانی مهران نیز با اشاره به تردد شبانه روزی در پایانه مرزی مهران در ایام نوروز عنوان کرد: ۲ هزار اتوبوس برون شهری و ۶۰۰ دستگاه خودرو سواری، ۹۰ هزار مسافر را از پایانه مرزی مهران به مقاصد مختلف کشور انتقال داده است.
منبع
صدا و سیما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا