اقتصادیسیاسی

وزیر دفاع عراق خبر داد:
مذاکرات السودانی در امریکا درباره خرید بالگرد و سامانه پهپادی

وزیر دفاع عراق از رایزنی نخست وزیر این کشور با وزیر دفاع امریکا در واشنگتن درباره قراردادهای خرید بالگرد و سامانه پهپادی خبر داد.

میدل ایست نیوز: ثابت محمد العباسی، وزیر دفاع عراق خبر داد که محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق در سفر به واشنگتن درباره قرارداد خرید بالگردها و سامانه پهپادی گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) العباسی گفت که السودانی با وزیر دفاع امریکا درباره سرویس هواپیماهای اف – 16 و قرارداد خرید بالگردهای «بل» و نیز تمایل به ایجاد قرارداد سامانه پهپادی آندروترون رایزنی کرد.

وی اشاره کرد که از دستورالعمل‌های دولت، پشتیبانی و افزایش تجهیزات نیروهای مسلح و امنیتی بر اساس آخرین تحولات صنعتی و اکتشافات علمی، حمایت از صنایع ملی و سرمایه گذاری است.

وزیر دفاع عراق خاطرنشان کرد که عراق از امنیت برخوردار است و دولت از سرمایه‌گذاری و صنایع به طور عام و از صنایع دفاعی و نظامی به طور خاص حمایت می‌کند.

العباسی افزود که 54 شرکت که اکثریت این شرکت‌ها شرکت‌های خارجی هستند، خواستار سرمایه‌گذاری در عراق و عرضه تجهیزات نظامی خود به عراق هستند.

وی تاکید کرد که وزارت دفاع عراق با حمایت نخست وزیر کشور، به دنبال توسعه توانمندی‌های نیروهای مسلح و حمایت از زیرساخت‌های وزارتخانه و خواستار همکاری با شرکت‌های مشارکت کننده در نمایشگاه صنایع جنگی است.

محمد شیاع السودانی در سفر خود به امریکا با نمایندگان و مقامات ارشد چند شرکت مهم فعال در بخش تسلیحات امریکا از جمله شرکت لاکهید مارتین دیدار کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا