خبر اولسیاسی

هنیه:
از حضور نیروهای عربی در غزه استقبال می‌کنیم/ صهیونیست‌ها در درک سیاست صبر استراتژیک ایران خطا کردند

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در مصاحبه‌ای درباره نحوه اداره غزه پس از جنگ و نیز گسترش دامنه نزاع در منطقه و روند مذاکرات برای آتش‌بس در غزه توضیح داد.

میدل ایست نیوز: اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تأکید کرد که کاملا روشن است که اسرائیل مصمم به حمله به همه نقاط غزه است و ضمن هشدار درباره حمله به رفح گفت که نیروهای مقاومت آماده جنگ میدانی در رفح هستند.

هنیه در مصاحبه با «آناتولی» گفت که اظهارات مقامات امریکایی درباره ضرورت دور نگه داشتن غیر نظامیان از آسیب‌های جنگ صرفا فریبکاری است و همه غیر نظامیانی که در غزه کشته شدند با سلاح و موشک و حمایت سیاسی امریکا به شهادت رسیدند.

وی از همه کشورها همچون مصر و ترکیه و قطر و کشورهای اروپایی و همگان خواست که برای توقف اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی و جلوگیری از ورود به رفح و عقب‌نشینی کامل از غزه تلاش کنند.

هنیه درباره وضعیت اداره غزه پس از جنگ گفت که گزینه‌هایی در این باره وجود دارد از جمله حضور نیروهایی از کشورهای عربی و افزود: «از حضور نیروهای عربی و اسلامی در غزه حمایت می‌کنیم به شرطی که مأموریت آنها حمایت از ملت فلسطین و کمک به آن برای آزادسازی زمین‌هایشان از اشغالگری باشد و گرنه اینکه یک نیروی خارجی برای کمک به اشغالگران وارد غزه شود غیر قابل قبول است».

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت که پیشنهاد این جنبش بازسازی ساختار سیاسی فلسطین با حضور همه گروه‌های فلسطینی در سازمان آزادی‌بخش و سپس تشکیل دولت وحدت ملی با مأموریت اشراف بر روند بازسازی غزه و یکپارچه سازی نهادهای حکومتی در غزه و کرانه باختری و برگزاری انتخابات سراسری است.

وی درباره مذاکرات آتش‌بس نیز گفت: مطالبه ما از آغاز روشن بود: توقف جنگ، اما تا این لحظه با وجود ده‌ها جلسه مذاکره دشمن صهیونیست با آتش‌بس موافقت نکرده و فقط در پی آزادسازی اسیران خود و سپس ازسرگیری جنگ است و چنین چیزی قابل قبول نخواهد بود.

هنیه افزود که مقاومت همچنان پابرجای و با ثبات و استوار است و از حقوق ملت فلسطین دفاع می‌کند و همان‌طور که در طوفان الاقصی معجزه آفرید، در دفاع نیز معجزه آفریده است.

وی گفت که گسترش دامنه جنگ نتیجه ادامه کشتار فلسطینیان در غزه است و هر وقت که حمله به غزه متوقف شود جبهه‌های دیگر در لبنان و عراق و یمن و سوریه و ایران نیز متوقف خواهد شد.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت که بر کسی پوشیده نیست که ایران حمایت مالی و نظامی و فنی از مقاومت می‌کند و سیاست و راهبردی را برای ادامه این حمایت پیش گرفته است.

وی گفت که حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق نشان داد که فهم درستی از سیاست صبر استراتژیک ایران ندارد و افزود که پاسخ رژیم صهیونیستی به حمله ایران نشان داد که نتانیاهو در پی توقف جنگ نیست و می‌کوشد که امریکا را نیز درگیر این جنگ کند.

منبع
آناتولی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا