اقتصادی

54 میلیارد دلار، مبادلات تجاری عراق و چین

رئیس شورای بازرگانی عراق و چین با اعلام مبادلات تجاری 54 میلیارد دلاری میان دو کشور، گفت که تلاش برای افتتاح شعبه بانک چین در عراق جریان دارد.

میدل ایست نیوز: شورای بازرگانی عراق و چین سعی دارد شعبه ای از بانک چین را در عراق افتتاح کند.

به گزارش الصباح، حیدر الربیعی، رئیس این شورا گفت که عراق سومین شریک تجاری چین با حجم تبادل 54 میلیارد دلار در سال گذشته است.

وی افزود که ارزش فروش نفت از عراق به چین از طریق توافقنامه امضا شده میان طرفین از 100 هزار به 150 هزار بشکه افزایش یافته است.

الربیعی اشاره کرد که شمار شرکت‌های چینی عامل در عراق که در پروژه‌های اقتصادی نظیر نفت، راه آهن، جاده و مسکن، حضور دارند، افزایش یافته است.

رئیس شورای بازرگانی عراق و چین گفت که بغداد امید دارد نمایندگی تجاری بین‌المللی را از بازار چین که در جهان در رتبه نخست قرار دارد، دریافت کند و کارخانه‌های جدیدی را برای توسعه بخش کشاورزی و تولید سبز با ورود به حوزه انرژی خورشیدی احداث کند.

وی توضیح داد که دولت چین از طریق بانک این کشور، شراکت‌هایی را میان بانک‌ها از طریق «ویزا کارد، ‌الیپی، و وی چت» ایجاد کرده است به گونه‌ای که شهروند عراقی‌ای که با چین کار می‌کند می‌تواند کارت خود را از طریق پلتفرمی که سفارت در بانک مرکزی چین راه انداخته فعال کند و یا تاجر عراقی مبالغی را از طریق ویزا کارد بپردازد.

الربیعی با اشاره به تاسیس شورای کارگری عراق و چین، گفت که انجمن دوستی عراق و چین سعی دارد شعبه‌های جدید بانکی و بانک چین در عراق را ایجاد کند.

منبع
الصباح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا