سیاسی

موج بازداشت‌های گسترده فلسطینیان در کرانه باختری

نظامیان رژیم صهیونیستی با حمله به مناطق مختلف کرانه باختری شماری از جوانان فلسطینی را بازداشت کردند.

میدل ایست نیوز: نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی روز چهارشنبه به چندین شهر و شهرک در کرانه باختری اشغالی یورش بردند و پس از بازرسی تعدادی از منازل، ده‌ها فلسطینی را بازداشت کردند.

به گزارش الجزیره، منابع امنیتی و باشگاه اسرای فلسطینی در شهر جنین گزارش دادند نیروهای اشغالگر دو مرد جوان را پس از یورش به منازل آنها، و به هم ریختن محتویات منزل آنان، و توقیف مبالغی پول بازداشت کردند و به حفاری در اطراف منزل مجدی یاسین شهروند فلسطینی مبادرت کردند و یک جوان از اهالی اردوگاه جنین را نیز هنگام عبور از یک ایست بازرسی نظامی در نزدیکی رام الله بازداشت کردند.

در همین حال نظامیان صهیونیست در شهر الخلیل نیز پس از تفتیش منازل شهروندان 7 نفر را بازداشت کردند و راه‌های مواصلاتی را با قراردادن موانع سیمانی و نصب خاکریز مسدود کردند.

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین به شهر سعیر در شمال الخلیل در کرانه باختری اشغالی یورش بردند و تعدادی را بازداشت کردند.

نیروهای اشغالگر همچنین بامداد امروز چهارشنبه 5 فلسطینی از اهالی استان نابلس را پس از یورش و تفتیش منازل آنها دستگیر کردند و به شهر تقوع در جنوب شرق بیت لحم نیز یورش بردند و 6 نفر را نیز در آنجا بازداشت کردند.

از سوی دیگر، نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی به گروهی از چوپانان در شرق بیت لحم که در حال چرای گوسفندان خود در منطقه الفردیس بودند، با شلیک گاز اشک آور و نارنجک حمله ور شدند.

منبع
الجزیره

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا