اقتصادی

افزایش صادرات نفت عراق به امریکا به میانگین 326 هزار بشکه در روز

اداره اطلاعات انرژی امریکا در گزارشی اعلام کرد که میانگین صادرات نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته به 326 هزار بشکه در روز رسید.

میدل ایست نیوز: اداره اطلاعات انرژی امریکا در گزارشی اعلام کرد که میانگین صادرات نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته به 326 هزار بشکه در روز رسید.

به گزارش شفق نیوز، در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده است: امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 5 میلیون و 997 هزار بشکه در روز از 9 کشور نفت وارد کرده است.

امریکا در هفته گذشته روزانه به طور میانگین 326 هزار بشکه نفت خام از عراق وارد کرده و این رقم نشان دهنده افزایش واردات نفت امریکا از عراق نسبت به هفته پیش از آن است که 307 هزار بشکه در روز نفت خام وارد کرده بود.

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.659 میلیون بشکه در روز، مکزیک 805 هزار بشکه در روز و عربستان 355 هزار بشکه در روز بوده است.

امریکا همچنین به طور میانگین 322 هزار بشکه در روز از نیجریه، 217 هزار بشکه در روز از برزیل، 129 هزار بشکه در روز از اکوادور، 183 هزار بشکه از کلمبیا و هزار بشکه نفت خام در روز از لیبی وارد کرده است.

بنابر گزارش مذکور امریکا طی هفته گذشته هیچ مقدار نفت خام از روسیه وارد نکرده است.

امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد، در جایگاه اول جهانی قرار دارد.

منبع
شفق نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا