سیاسی

درگیری میان نیروهای پلیس و گروه‌های مسلح در یک محله بغداد

منابع خبری از ملتهب بودن منطقه الزعفرانیه در جنوب بغداد در پی درگیری‌های روز گذشته و استقرار شمار زیادی از نیروهای پلیس در این منطقه خبر دادند.

میدل ایست نیوز: درگیری‌های روز گذشته در منطقه الزعفرانیه بغداد که طرف‌های درگیر در آن به استفاده از سلاح‌های سبک و نیمه سنگین مبادرت کردند، باعث زخمی شدن تعدادی از نیروهای پلیس و وارد آمدن خسارت به خودروها و مغازه‌ها و فروشگاه‌ها در این منطقه شد.

به گزارش العربی الجدید، صبح امروز این منطقه همچنان ملتهب و شاهد تنش‌های امنیتی بوده و تعداد بیشتری از نیروهای امنیتی صبح امروز به منظور جلوگیری از وقوع درگیری‌های مجدد در الزعفرانیه مستقر شدند.

بر اساس این گزارش، روز گذشته در این منطقه درگیری‌هایی بین نیروهای پلیس عراق و گروه‌های مسلحی که احتمالا از سرایا السلام، شاخه نظامی جریان صدر، بودند به مدت بیش از دو ساعت رخ داد و به زخمی شدن تعدادی از افسران پلیس عراق انجامید که بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند. در این درگیری‌ها از تیربار، کلت و سلاح‌های شخصی دیگر استفاده شده است.

این درگیری‌ها زمانی رخ داد که نیروهای پلیس عراق در حال انجام وظایف رسمی خود در منطقه و پیگرد افراد تحت تعقیب بودند و به نظر می‌رسد گروه‌های مسلح با سرپیچی از دستورات پلیس باعث وقوع این درگیری‌ها شدند.

منبع
العربی الجدید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا