اجتماعی

آغاز عملیات توسعه جدید حرم مطهر حضرت علی (ع)

عتبه علوی عملیات از بین بردن ساختمان های مجاور صحن حضرت فاطمه زهرا (س) را برای ساخت صحنی دیگر در حرم مطهر حضرت علی (ع) آغاز کرد.

میدل ایست نیوز: عتبه علوی عملیات از بین بردن ساختمان های مجاور صحن حضرت فاطمه زهرا (س) از طرف جنوب غربی صحن حرم مطهر حضرت علی (ع) را آغاز کرد.

به گزارش الصباح، علاء دوش، عضو هیئت مدیره عتبه علوی، گفت که دومین مرحله از توسعه حرم مطهر حضرت علی (ع) شامل فراهم کردن مساحتی بالغ بر 3 هزار متر مربع برای اتصال به مساحت پیشین است.

وی افزود که قرار است صحن حضرت ام البنین (ع) در منطقه موازی صحن حضرت فاطمه زهرا (س) به مساحت بیش از 30 هزار متر مربع احداث شود.

دوش بیان کرد که این صحن، فضای بزرگی را برای پذیرش زائران در زیارت‌های میلیونی فراهم می‌کند و دارای یک پارکینگ زیرزمینی برای خودروها با ظرفیت ۵۰۰ خودرو علاوه بر تونل و خیابانی برای اتصال به کمربندی نجف است.

این عضو هیئت مدیره عتبه علوی گفت که عملیات تملک املاک و مستغلات اطراف صحن از سوی عتبه علوی برای آغاز عملیات توسعه حرم انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه نخستین مرحله از توسعه در ماه‌های آخر سال ۲۰۲۲ آغاز شد، گفت که طی دو مرحله توسعه، مساحت کلی زمین توسعه یافته به بیش از ۷۵ هزار متر مربع خواهد رسید.

دوش تاکید کرد که از بین بردن ساختمان‌های مجاور شامل هیچ ساختمان تاریخی یا میراثی چه در محله قدیمی یا در عتبه علوی نخواهد شد.

منبع
الصباح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا