اقتصادی

سرمایه‌گذاری 2.5 میلیارد دلاری قطر در حوزه تحول دیجیتال

قطر 9 میلیارد ریال (حدود 2.47 میلیارد دلار) برای اجرای تحول دیجیتال از طریق افزایش سرمایه‌گذاری در زمینه فناوری، نوآوری و هوش مصنوعی اختصاص داده است.

میدل ایست نیوز: قطر، یک بسته مشوق به ارزش 9 میلیارد ریال قطر (حدود 2.47 میلیارد دلار) برای اجرای تحول دیجیتال از طریق افزایش سرمایه گذاری در زمینه فناوری، نوآوری و هوش مصنوعی اختصاص داده است.

به گزارش روسیا الیوم، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در سخنرانی خود در مجمع اقتصادی قطر، تاکید کرد که اقتصاد قطر به تحقق شاخص های مبتنی بر ثبات و شکوفایی ادامه می دهد.

وی افزود که تولید ناخالص داخلی با قیمت های ثابت تا سه ماهه سوم 2023 رشدی به میزان 1.6 درصد داشته و این رشد با بهبود شاخص های ثبات مالی با طرح مالی منعطف دولت در قبال نوسانات قیمت های انرژی همزمان شده است.

وزیر خارجه قطر گفت که ما در مسیر آخرین مرحله از چشم انداز 2030 قطر هستیم و دولت به تلاش برای تکمیل و تقویت پایه های اقتصاد متنوع قطر که توسط اقدامات بخش خصوصی داخلی و خارجی هدایت می شود و با سلسله اصلاحات سیستماتیک و مشوق های سرمایه گذاری پشتیبانی می شود، ادامه می دهد.

آل ثانی از راه اندازی پروژه هوش مصنوعی «الفنار» که مبتنی بر جمع آوری اطلاعات بازگردانی کیفیت به زبان عربی است و به غنی سازی مدل های زبانی بزرگ و حفظ هویت عربی کمک می کند، خبر داد.

وزیر خارجه قطر گفت که قطر در سال 2030 و به لطف پروژه توسعه میدان الشمال، تولید گاز طبیعی مایع را گسترش داده و تولید آن را به 142 میلیون تن در سال خواهد رساند.

منبع
روسیا الیوم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا