سیاسی

در دیدار وزیر خارجه امارات مطرح شد؛
تاکید باقری بر سیاست ایران در تنش‌زدایی با کشورهای همسایه

سرپرست وزارت امور خارجه ایران در دیدار وزیر امور خارجه امارات، تاکید کرد تنش‌زدایی از مناسبات با همسایگان سیاست قطعی ایران برای همکاری منطقه‌ای است که قطعا استمرار خواهد یافت.

میدل ایست نیوز: عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات ضمن حضور در آئین بزرگداشت بین‌المللی ابراهیم  رئیسی رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر‌ امور خارجه فقید ایران و ادای احترام به پیکرشان و قرائت فاتحه، با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه ایران، بن زاید با ابلاغ پیام‌های تسلیت و همدردی محمد بن زاید آل‌ نهیان رئیس و محمد بن راشد آل مکتوم معاون رئیس و نخست وزیر امارات به مقامات عالی رتبه، دولت و مردم ایران،‌ سفرش به این کشور در این‌ شرایط سخت را برای ابراز عمق دوستی و همبستگی و تاکید بر روابط برادرانه بین دو کشور و ملت دانست.

باقری نیز در این دیدار از پیام‌ها و اظهارات محبت آمیز مقامات عالی‌رتبه امارات تشکر و تاکید کرد همدلی و همراهی در بزنگاه های سخت، سرمایه ارزشمندی برای همکاری به‌ منظور بهره‌برداری مشترک از  فرصت‌ها و مقابله هماهنگ با تهدیدها و چالش‌هایی است که صلح، ثبات و امنیت منطقه را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به نگاه راهبردی رئیسی به سیاست خارجی، سیاست همسایگی را رویکرد هوشمندانه رییس جمهور فقید دانست و تصریح کرد: با تایید این سیاست از سوی رهبر ایران باید تاکید کرد تنش‌زدایی از مناسبات با همسایگان سیاست قطعی و راهبردی نظام جمهوری اسلامی و راهبرد کارآمد برای همکاری منطقه‌ای است که قطعا استمرار خواهد یافت.

منبع
وزارت خارجه ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا