سیاسی

سرپرست وزارت خارجه ایران:
این هفته به سوریه و لبنان سفر می‌کنم

سرپرست وزارت امور خارجه ایران با اشاره به رایزنی‌های خود در قبال مسئله فلسطین اعلام کرد که این هفته به کشورهای سوریه و لبنان سفر خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: سرپرست وزارت امور خارجه ایران با اشاره به رایزنی‌های خود در قبال مسئله فلسطین اعلام کرد که این هفته به کشورهای سوریه و لبنان سفر خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، علی باقری کنی، سرپرست وزارت امور خارجه ایران در حاشیه اجلاس بین‌المللی «غزه مظلوم مقاوم» در تهران درباره اقدامات ایران در قبال مسئله فلسطین گفت: ما در طول 8 ماه گذشته تلاش متمرکز سیاسی‌مان این بود که به جنایت صهیونیست‌ها و نسل کشی آن‌ها در غزه پایان دهیم.

وی افزود: در این چارچوب تلاش‌هایی که چه رئیس جمهور شهید و چه وزیر امور خارجه شهید انجام دادند، مبتنی بر این بود که بتوانیم به کمک به مردم غزه و توقف فوری این جنایت‌ها سرعت ببخشیم. چه سفرهایی که آقای امیرعبداللهیان به کشورهای منطقه و خارج از منطقه داشتند و چه حضور ایشان در نشست‌های مجمع عمومی و شورای امنیت در این چارچوب بود.

باقری همچنین در خصوص سفر احتمالی خود به کشورهای منطقه گفت: احتمالا من این هفته سفری را به کشورهای منطقه خواهم داشت تا ماهم در کنار تلاش‌های کشورهای منطقه و دیگر بازیگران، نقش اصلی خودمان را ایفا کنیم.

سرپرست وزارت خارجه اظهار داشت: ایران در عرصه مقاومت نقش جدی داشته و دارد. تلاش جدی ما مانند جریان مقاومت بر این است که ثبات و آرامش به منطقه بازگردد و ثبات و آرامش با نفی اشغالگری و تجاوزگری صهیونیست‌ها است.

وی با بیان اینکه احتمالا در این هفته به لبنان و سوریه در گام اول سفر خواهم کرد، گفت: امیدواریم که بتوانیم با بحث‌هایی که با مقامات و مسئولان ذی ربط این کشورها و جریان مقاومت در این کشورها خواهیم داشت، یک هم افزایی جدی برای مواجهه موثر و نتیجه بخش با جنایت‌های صهیونیست ها را دنبال کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا