سیاسی

دستگیری 12 نفر به علت حمله به شعبه رستوران کی‌اف‌سی در بغداد

نیروهای امنیتی عراق با شلیک مستقیم به افراد مسلحی که به یکی از شعبه‌های رستوران کی‌اف‌سی در بغداد حمله کرده بودند، سه نفر را زخمی و دست‌کم ۱۲ نفر را دستگیر کردند.

میدل ایست نیوز: خبرگزاری «رویترز» به نقل از منابع امنیتی و پزشکی گزارش داد که نیروهای امنیتی این کشور روز دوشنبه با شلیک مستقیم به افراد مسلحی که به یکی از شعبه‌های رستوران کی‌اف‌سی در بغداد حمله کرده بودند، سه نفر را زخمی و دست‌کم ۱۲ نفر را دستگیر کردند.

حمله به شعبه کی‌اف‌سی در خیابان فلسطین بغداد دست‌کم سومین رخداد از این دست طی یک هفته محسوب می‌شود.

به گفته این منابع مطلع، حمله به رستوران کی‌اف‌سی منجر به خسارات قابل توجهی شد اما هیچ یک از کارکنان یا مشتریان آن مجروح نشدند.

این رستوران توسط شرکت امریکانا افتتاح شد که صاحب امتیاز شعب رستوران‌های کی‌اف‌سی و پیتزا هات امریکا در خاورمیانه و شمال آفریقاست. شرکت امریکانا به این حوادث واکنشی نشان نداده است.

دولت عراق با توجه به ثبات نسبی که اکنون در این کشور وجود دارد، علی‌رغم درگیری‌های گاه و بی‌گاه گروه‌های مسلح با نیروهای آمریکایی، تلاش می‌کند تا با تشویق شرکت‌های تجاری خارجی برای حضور در این کشور به اقتصاد خود رونق دهد.

اما برندهای غربی در اقصی نقاط جهان به دلیل جنگ غزه و خشم عمومی که از عملیات نظامی اسرائیل در غزه وجود دارد، با موج تحریم‌ و اعتراضات عمومی مواجه شده‌اند.

منبع
رویترز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا