سیاسی

سفر باقری به روسیه برای شرکت در اجلاس وزرای خارجه بریکس

سرپرست وزارت خارجه ایران برای شرکت در نخستین نشست وزرای امور خارجه بریکس پس از عضویت ایران به روسیه رفت.

میدل ایست نیوز: علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه ایران در راس هیئتی به‌ منظور شرکت در اجلاس وزرای امور خارجه بریکس، تهران را به مقصد شهر «نیژنی نووگورود» روسیه ترک کرد.

براساس بیانیه وزارت خارجه ایران، نشست وزرای امور خارجه بریکس و همچنین نشست وزرای امور خارجه بریکس و کشورهای در حال توسعه با حضور وزرای امور خارجه 10 کشور عضو بریکس در تاریخ فردا و پس فردا در شهر نیژنی نووگورود روسیه برگزار خواهد شد.

قرار است در این نشست موضوعات مهم روابط بین‌الملل، راهکارهای ارتقای حکمرانی جهانی، حل و فصل منازعات در بسترهای چندجانبه و با تمرکز بر افزایش تأثیرگذاری کشورهای در حال توسعه، مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

وزرای خارجه کشورهای بریکس، همچنین نقشه راه توسعه مشارکت راهبردی میان کشورهای عضو را مشخص و زمینه و بستر لازم را برای برگزاری شانزدهمین اجلاس سران بریکس که با حضور روسای جمهور و در کازان برگزار می شود، فراهم خواهند آورد.

سرپرست وزارت امور خارجه ایران ضمن حضور در این نشست و تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه ای و بین المللی، با وزرای امور خارجه و روسای هیئت های شرکت کننده در این دو نشست دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

این نخستین نشست وزرای امور خارجه بریکس پس از عضویت جمهوری اسلامی ایران در این گروه است.

منبع
وزارت خارجه ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا