سیاسی

رایزنی مقامات عراق و سوریه درباره تقویت همکاری‌های اقتصادی و سرمایه گذاری

وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری ملی عراق توسعه همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها را بررسی کردند.

میدل ایست نیوز: محمد سامر الخلیل، وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه با حیدر مکیه، رئیس سازمان سرمایه گذاری ملی عراق، سازوکارهای توسعه همکاری های اقتصادی بین دو کشور و افزایش سرمایه گذاری ها را بررسی کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه، الخلیل تاکید کرد که سرمایه‌گذاری در فرصت‌ های موجود در بسیاری از زمینه‌ها مستلزم تبادل دیدارهای مکرر از سوی علاقه‌مندان و طرف‌های مرتبط با هدف بررسی دقیق افق‌ها و زمینه‌های همکاری برای دستیابی به اجماع در مورد مکانیسم های بهینه برای سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به ضرورت بررسی نقشه سرمایه گذاری دو کشور، بر اهمیت پروتکل همکاری بین سازمان سرمایه گذاری سوریه و سازمان سرمایه گذاری ملی در عراق که قرار است با حضور هیئت عراقی در دمشق امضا شود، تاکید کرد.

از طرفی دیگر، حیدر مکیه گفت که با توجه به ماهیت و سطح توانایی های سرمایه گذاران در سوریه و عراق و با توجه به اهمیت همکاری به صورت مکمل، ایجاد پروژه ها به صورت مشترک می تواند مناسب ترین سازوکار باشد.

منبع
خبرگزاری رسمی سوریه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا