اجتماعی

فوت 11 حاجی ایرانی در عربستان

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران از ارائه خدمات درمانی به بیش از 11 هزار نفر از حجاج ایران در عربستان خبر داد و گفت: تاکنون 11 ایرانی در عربستان فوت کردند.

میدل ایست نیوز: رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران از ارائه خدمات درمانی به بیش از 11 هزار نفر از حجاج ایران در عربستان خبر داد و گفت: تاکنون 11 ایرانی در عربستان فوت کردند.

به گزارش ایرنا از جمعیت هلال‌احمر، پیرحسین کولیوند با اشاره به این که کلینیک‌های تخصصی جمعیت هلال احمر آماده ارائه خدمات به حجاج‌ هستند، افزود: در مکاتب پزشکی و کلینیک‌های تخصصی جمعیت، کادر درمان به بیش از 11 هزار نفر از حجاج ارائه خدمت کرد.

وی ادامه داد: کادر درمان و تیم‌های واکنش سریع، همراه با حجاج ایرانی، برای انجام اعمال خود و کمک به حجاج، برای رمی جمرات می روند و آماده ارائه خدمات به آن‌ها هستند.

وی افزود: تاکنون 11 زائر ایرانی جان خود را از دست داده‌اند و 26 زائر بستری در بیمارستان‌های عربستان داریم اما به طور کلی، وضعیت سلامت زائران ایرانی در حج، خوب و مناسب است.

کولیوند با بیان اینکه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، هماهنگی و برنامه ریزی‌های خوب و دقیقی با وزیر بهداشت و درمان و هلال‌احمر عربستان داشته است، افزود: با این برنامه ریزی‌ها یک دستگاه هلی‎کوپتر برای انتقال حجاج ایرانی که نیاز به دریافت خدمات درمانی بیشتر دارند، در صحرای عرفات به ایران اختصاص یافت که خوشبختانه مورد استفاده قرار نگرفت.

وی ادامه داد: در مجموع همراهی هلال‌احمر عربستان و وزارت بهداشت و درمان این کشور با هلال احمر ایران، خوب و دقیق است و با پشتیبانی آن‎ها و حمایت کادر درمان جمعیت، همه حجاج ایرانی در شرایط خوبی قرار دارند

منبع
ایرنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا