اجتماعی

10 شهر عراقی در فهرست گرم‌ترین شهرهای جهان طی 24 ساعت گذشته

15 شهر از کشورهای ایران، عراق و عربستان در 24 ساعت گذشته بالاترین دمای هوا را به ثبت رساندند.

میدل ایست نیوز: ایستگاه هواشناسی Placerville در کالیفرنیای امریکا امروز سه شنبه (18 ژوئن)، فهرست 15 منطقه و شهر جهان با بالاترین درجه هوا در 24 ساعت گذشته را منتشر کرد.

به گزارش شفق نیوز، بر اساس فهرست ایستگاه مذکور، شهر امیدیه در ایران با 51 درجه سانتیگراد، بالاترین درجه گرما در جهان را از آن خود کرده است.

بنا بر فهرست ایستگاه هواشناسی امریکایی، العماره در عراق با 50 درجه سانتیگراد، عرفات در عربستان با 50 درجه سانتیگراد، الناصریه در عراق با 50 درجه سانتیگراد، البصرة الحسین در عراق با 49.5 درجه سانتیگراد در جایگاه دوم تا پنجم قرار دارند.

ایستگاه هواشناسی Placerville در فهرست خود نشان داد که کربلا در عراق با 49.5 درجه سانتیگراد، آبادان در ایران با 49.4 درجه سانتیگراد، نجف اشرف در عراق با 49.2 درجه سانتیگراد، صافی آباد در ایران با 49.1 درجه سانتیگراد و مینا در عربستان با 49 درجه سانتیگراد جایگاه ششم تا دهم را به خود اختصاص داده اند.

مرکز امریکایی مذکور اشاره کرد که پنج شهر عراقی فاو با 48.9 درجه سانتیگراد، السماوه با 48.9 درجه سانتیگراد، الرفاعی با 48.8 درجه سانتیگراد، فرودگاه بین المللی بصره با 48.7 درجه سانتیگراد و بدره با 48.6 درجه سانتیگراد در جایگاه یازدهم تا پانزدهم فهرست گرم ترین شهرهای جهان در 24 ساعت گذشته قرار دارند.

منبع
شفق نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا