سیاسی

امضای تفاهم نامه همکاری مرزی میان عراق و ایران برای تسهیل تردد زائران اربعین

فرمانده مرزبانی استان خوزستان و فرمانده منطقه سوم مرزبانی عراق، یک تفاهم نامه همکاری مرزی میان دو کشور برای تسهیل تردد زائران اربعین امضا کردند.

میدل ایست نیوز: لطفعلی پاکباز، فرمانده مرزبانی استان خوزستان در جنوب غرب ایران در دیدار با عبدالساده نیروز یاسین، فرمانده منطقه سوم مرزبانی عراق در کنترل مرزی چذابه اظهار کرد: این دیدار در راستای تحکیم انتظامات مرزی با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی و تسهیل در تردد زوار ایرانی به کشور عراق انجام شده است.

به گزارش صدا و سیما، وی بر ارتقای امنیت مطلوب در نوار مرزی مشترک، جلوگیری از تردد‌های غیرمجاز و لزوم انسداد مرز به منظور مبارزه با هرگونه قاچاق و تجاوز مرزی در این دیدار تاکید کرد.

پاکباز گفت: تسهیل در تردد زائران اباعبدالله الحسین (ع) در ایام اربعین حسینی و برخورد شایسته و مناسب با زائرین در خاک 2 کشور مورد تاکید مقام‌های ایران و عراق است.

فرمانده مرزبانی خوزستان با اشاره بر عزم جدی مرزبانی 2 کشور در جهت ارتقای امنیت مرزی و انسداد کامل مرز‌ها و جلوگیری از هرگونه ترددات غیرمجاز مرزی بیان کرد: ملاقات‌های مرزی موجب تحکیم روابط و همبستگی بیشتر بین مرزبانی 2 کشور می‌شود.

وی اضافه کرد: باید با اتحاد و تعامل هرچه بیشتر، هرگونه ناامنی و قاچاق را از مرز‌های بین 2 کشور ریشه کن کرده و اجازه هرگونه توطئه و ناامنی را از سوی معاندین و قاچاقچیان سلب کنیم.

در پایان این دیدار تفاهم نامه همکاری مرزی بین لطفعلی پاکباز فرمانده مرزبانی استان خوزستان و عبدالساده نیروز یاسین فرمانده منطقه سوم مرزبانی عراق به امضا رسید.

منبع
صدا و سیما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا