سیاسی

سی ان ان خبر داد:
وعده امریکا به تل‌آویو درباره حمایت همه‌جانبه در صورت جنگ با حزب الله

امریکا درخصوص حمایت همه جانبه از رژیم صهیونیستی در صورت بروز جنگ فراگیر با حزب الله به این رژیم تضمین و اطمینان خاطر داده است.

میدل ایست نیوز: همزمان با اوج‌گیری تنش‌ها در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که امریکا به رژیم صهیونیستی ضمانت‌هایی در خصوص حمایت از این رژیم در صورت وقوع یک جنگ همه جانبه با حزب الله داده است.

به گزارش الحره، با ادامه گلوله باران متقابل و روزانه بین حزب الله و ارتش اسرائیل (رژیم صهیونیستی) از اکتبر گذشته، نگرانی‌ها از گسترش دایره درگیری‌ها و جنگ به آن سوی مرز‌ها افزایش یافته است و گمانه زنی‌ها درباره تهاجم احتمالی تل آویو به جنوب لبنان و دور کردن نیروهای حزب الله تا شمال رودخانه لیطانی بالا گرفته است.

در همین ارتباط شبکه سی ان ان اعلام کرد، امریکا تضمین‌هایی به اسرائیل داده است تا در صورت وقوع جنگی همه جانبه با حزب الله، در کنار این رژیم بایستد.

از سوی دیگر مقامات عالیرتبه امریکایی در دیدار با هیات اسرائیلی که این هفته به واشنگتن سفر کرده بود، تاکید کردند در صورت وقوع یک جنگ همه جانبه در مرز شمالی بین اسرائیل و حزب الله، دولت جو بایدن، رئیس جمهور امریکا، آمادگی کامل خود را برای حمایت از متحد خویش اعلام می‌کند.

این تاکید‌ها و دادن اطمینان خاطر در حالی صورت می‌گیرد که در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده درباره گسترش درگیری‌ها، در هفته‌های اخیر حملات فرامرزی بین اسرائیل و حزب‌الله، افزایش یافته است.

در همین حال، مقامات ارشد اسرائیل، از جمله ران درمر، وزیر امور استراتژیک و تزاحی هنگبی مشاور امنیت ملی، در جلساتی با مقامات دولت بایدن مانند جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، و برت مک گورک هماهنگ‌کننده خاورمیانه در مجلس نمایندگان شرکت کردند و در خصوص طیف گسترده‌ای از موضوعات از جمله وضعیت مرزهای شمالی اسرائیل و لبنان، موضوع ایران و مذاکرات آتش بس و گروگان‌ها گفتگو کردند.

بنا به گفته متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه امریکا، آنتونی بلینکن در این دیدار بر تعهد قاطع امریکا به حمایت از امنیت اسرائیل تاکید کرد.

منبع
الحره

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا