اقتصادی

سرمایه گذاری 2.3 میلیارد دلاری صندوق‌های دارایی مستقل خاورمیانه در چین

یک مقام پولی اعلام کرد که حجم سرمایه‌گذاری صندوق‌های دارایی منطقه شورای همکاری در بازارهای چین از صد میلیون دلار در سال 2022 به 2.3 میلیارد دلار رسیده است.

میدل ایست نیوز: یکی از مقامات اداره سياست‌های پولی هنگ کنگ اعلام کرد كه میزان جریان سرمایه از صندوق‌های دارایی مستقل منطقه خاورمیانه به بازار بزرگ چین در سال گذشته حدود 2.3 میلیارد دلار بوده است.

به گزارش بلومبرگ، کنت هوی، مدیر اجرایی اداره سياست‌های پولی هنگ کنگ در کنفرانسی اقتصادی تصریح کرد: بنا بر آمار و داده‌های پلتفرم «گلوبال اس دبلیو اف» که بیش از ۴۰۰ مؤسسه مالی و صندوق‌ها و حقوق‌های بازنشستگی را در سراسر جهان زیر نظر دارد، تأکید کرد که این رقم در سال 2022 معادل صد میلیون دلار بوده است.

وی افزود: بسیاری از مقامات مالی و نظارتی چین برای جذب سرمایه از کشورهای شورای همکاری بازدید کرده‌اند در حالی که این تلاش‌ها پیشتر متمرکز بر کشورهای اروپایی بود.

وی خاطر نشان کرد: این وجوه و سرمایه‌ها از آن جهت مهم هستند که اغلب با نفوذ به بازار چین و هنگ کنگ تأثیر خوبی بر صنایع محلی و عموم مردم دارند و ما نه تنها به علت منافع سهامداران بلکه به خاطر تاثیرات گسترده‌تر آن، خواستار سرازیر شدن این سرمایه‌ها به بازارهایمان هستیم.

گفتنی است هنگ کنگ در تلاش است تا عربستان سعودی و سایر کشورهای خاورمیانه را برای تامین مالی جدید به منظور احیای بازار سهام جذب کند.

منبع
بلومبرگ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا