سیاسی

متهم شدن 29 نفر به قاچاق انسان و کلاهبرداری در ارتباط با مرگ 99 حاجی اردنی

مقامات قضایی اردن 29 نفر را به قاچاق انسان و کلاهبرداری در ارتباط با مرگ 99 نفر از اتباع اردنی در جریان مناسک حج متهم کردند.

میدل ایست نیوز: مقامات قضایی اردن 29 نفر را به قاچاق انسان و کلاهبرداری در ارتباط با مرگ 99 نفر از اتباع اردنی در جریان مناسک حج متهم کردند.

به گزارش الریاض، یک منبع قضایی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد درپی مرگ شماری از حجاج اردنی، دادسرای عمومی در شورای قضایی این کشور، پس از تکمیل تحقیقات مقدماتی، 29 فرد را در رابطه با مرگ زائران خانه خدا، به ارتکاب جنایت قاچاق انسان و کلاهبرداری متهم کرد.

وی افزود: دادستانی در رابطه با این پرونده تصمیم به بازداشت 19 نفر از جمله یک زن و ممانعت از خروج 10 نفر گرفت و شرکت هایی را که این افراد در آنها کار می کردند، تعطیل کرد.

این منبع خاطر نشان کرد، بررسی های اولیه ثابت کرد این متهمان که صاحبان شرکت های حمل و نقل خصوصی و شرکت های حج و عمره هستند، سفرهای غیررسمی حج را بدون مجوز انجام می دادند.

گفتنی است وزرات خارجه اردن در آخرین گزارش خود اعلام کرد تعداد حجاج اردنی که در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب به دلیل موج گرمای شدید جان خود را از دست داده اند به 99 نفر رسید در حالیکه 21 اردنی نیز در بیمارستان های عربستان تحت مداوا هستند که حال 16 نفر از آنها وخیم است.

منبع
الریاض

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا