سیاسی

فیدان خواستار اتحاد نیروهای ارتش سوریه و شبه‌نظامیان مخالف علیه «قسد» شد

وزیر امور خارجه ترکیه از دمشق خواست تا با تشکیل جبهه‌ای متحد از نیروهای خود و مخالفان، به مبارزه با «نیروهای دموکراتیک سوریه» در شمال شرق این کشور اقدام کند.

میدل ایست نیوز: هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه، از حکومت سوریه خواست تا با تشکیل جبهه‌ای متحد از نیروهای خود و مخالفان، به مبارزه با «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) در شمال شرق این کشور اقدام کند و بدین ترتیب یکپارچگی سوریه و پایان جنگ را تضمین کند.

به گزارش «العربی الجدید» فیدان در مصاحبه با شبکه «هابر ترک» با تاکید بر اهمیت بازگشت آوارگان، از حکومت سوریه خواست تا از وضعیت آرامش کنونی استفاده کند و به درگیری‌ها پایان دهد و مشکلات قانون اساسی را حل کند و به صلح با مخالفان خود دست یابد.

وی اظهار داشت که مهمترین چیزی که روس ها و ترکیه تاکنون در رابطه با سوریه به دست آورده اند این است که جنگ بین رژیم سوریه و مخالفان ادامه ندارد و افزود که بزرگ‍ترین دستاورد مذاکرات سران ترکیه و روسیه در نشست آستانه کاهش جنگ بود.

فیدان گفت: آنچه ما می خواهیم این است که حکومت سوریه از این دوره عدم درگیری به عنوان فرصتی برای حل مشکلات قانون اساسی خود و دستیابی به صلح با مخالفان خود بهره برداری منطقی کند.

وزیر خارجه ترکیه همچنین از حکومت سوریه خواست تا از فرصت آرامش استفاده کند تا «میلیون‌ها سوری را که به خارج از کشور گریخته، ترک کرده‌اند یا مهاجرت کرده‌اند، برای بازسازی کشورشان و احیای اقتصاد آن بازگردانند».

فیدان بر لزوم بازگشت آوارگان سوری از ترکیه تاکید کرد و افزود: ما معتقدیم که سوریه در صورت ادغام دولت و مخالفانش، بازیگر مهمی در جنگ با تروریسم حزب کارگران کردستان خواهد بود.

منبع
العربی الجدید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا