سیاسی

ابراز نگرانی شدید بن فرحان از تنش میان لبنان و رژیم صهیونیستی

وزیر امور خارجه عربستان در گفت‌وگو با سرپرست وزارت خارجه ایران با ابراز نگرانی از تشدید تنش میان رژیم صهیونیستی و لبنان، تلاش برای کاهش دامنه جنگ را خواستار شد.

میدل ایست نیوز: علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه ایران در  گفت‌وگوی تلفنی با فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان سعودی پیرامون موضوعات مورد علاقه طرفین و آخرین تحولات مربوط به فلسطین و جنایات صهيونيست‌ها رایزنی و تبادل نظر کرد.

براساس بیانیه وزارت خارجه ایران، سرپرست وزارت امور خارجه ایران از تسهیلات و خدمات مطلوب ارائه‌شده به زائران بیت الله الحرام به‌ویژه زائران عزیزان ایرانی تشکر کرد.

علی باقری با اشاره به حضور قائم مقام وزارت امور خارجه عربستان در نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا (ACD) در تهران، روند پیشرفت همکاری‌های تهران – ریاض را امیدوارکننده ارزیابی کرد.

وی با اشاره به تداوم جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری تاکید کرد: تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان در تداوم جنایات این رژیم علیه مردم غزه است و رژیم متوهم اشغالگر قدس در تلاش است تا به‌زعم خود شکست در غزه را با گسترش دامنه جنگ و جنایت به سایر مناطق جبران کند.

سرپرست وزارت امور خارجه ایران همچنین تاکید کرد: لازم است کشورهای اسلامی برای توقف هر چه سریع‌تر جنایات و تهدیدات و تجاوزات صهیونیست‌ها در غزه و سایر مناطق تلاش کرده و همه ظرفیت‌های خود را به‌کار گیرند.

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان نیز ضمن سازنده ارزیابی کردن رایزنی‌های دو کشور در حاشیه نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا در تهران، روند روابط تهران- ریاض را دارای استحکام کافی دانست.

وزیر امور خارجه عربستان با ابراز نگرانی از تشدید تنش میان رژیم صهیونیستی و لبنان، تلاش برای کاهش دامنه جنگ را خواستار شد.

طرفین همچنین بر گسترش مناسبات همه‌جانبه میان دو کشور تاکید کردند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا