اجتماعیسیاسی

تشدید مبارزه با پدیده فروش سلاح در عراق

مقامات عراقی مبارزه با پدیده فروش سلاح به ویژه از طریق فضای مجازی را تشدید کرده‌اند.

میدل ایست نیوز: همزمان با رونق بازار فروش سلاح در عراق، مقامات امنیتی این کشور تدابیر سختگیرانه‌ای را برای مبارزه با این پدیده در نظر گرفته‌اند که از جمله آنها پیگرد تاجران الکترونیکی سلاح در صفحات مجازی است.

به گزارش العربی الجدید، پس از یورش‌ها و حملات به اماکن خرید و فروش سلاح در بغداد و دیگر استان های عراق که باعث ایجاد محدودیت‌های امنیتی برای قاچاقچیان سلاح شده است، تاجران سلاح به تبلیغ الکترونیکی سلاح‌ها در فضای مجازی روی آورده‌اند.

در همین ارتباط، مقامات امنیتی عراق، به عنوان بخشی از طرح محدود کردن سلاح در دست افراد و انحصار آن در دستان دولت، تعدادی از سایت‌های فعال دلالان اسلحه را در شبکه‌های اجتماعی تحت پیگرد قرار دادند و به وضع مجازات های قانونی برای متخلفان تاکید کردند.

سرتیپ حسین التمیمی، سخنگوی اداره مبارزه با جرایم سازمان‌یافته وزارت کشور عراق در این خصوص تصریح کرد: بر اساس بخشنامه‌های صادره و با هماهنگی و همکاری اداره فناوری‌های وزارت کشور، تعدادی از صفحات الکترونیکی برای تبلیغ و فروش سلاح در شبکه‌های اجتماعی ردیابی و تحت پیگرد قرار گرفتند که این اقدام به بازداشت تعدادی از تاجران و کشف و ضبط مقادیری سلاح سبک و نیمه سنگین منجر شد.

منبع
العربی الجدید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا