سیاسی

توافق بغداد و اربیل بر سر اجرای سیاست گمرکی واحد در سراسر عراق و اقلیم کردستان

بغداد و اربیل توافق کردند کە یک سیاست و دستورالعمل گمرکی واحد در عراق و اقلیم کردستان اجرا کنند.

میدل ایست نیوز: در نشست میان هیئت دولت اقلیم کردستان و دولت عراق در بغداد، مقرر شد کە یک سیاست و دستورالعمل گمرکی واحد در عراق و اقلیم کردستان اجرا شود.

بە گزارش کردپرس، هیئتی از اقلیم کردستان و دولت فدرال عراق، پس از دیدار و گفت‌وگو بە این توافق رسیدند کە یک سیاست و دستور العمل گمرکی واحد در سراسر عراق و اقلیم کردستان اجرا شود.

ارگان رسانە و اطلاع رسانی دولت اقلیم کردستان در بیانیەای اعلام کرد: دولت اقلیم کردستان و دولت فدرال عراق در نشست مشترکی، بە توافقی درباره دروازەهای گمرکی دست یافتند و بر این اساس مقرر شد کە یک سیاست گمرکی واحد در سراسر عراق و اقلیم کردستان اجرا شود.

در این بیانە تصریح شدە است: همچنین دو طرف، توافق کردند که هماهنگی بیشتری برای حمایت از تولیدات داخلی و اجرای آیین نامه کشاورزی، صورت گیرد؛ به این منظور مقرر شد که هماهنگی و نشست‌های منظمی داشته باشند تا به توافق نهایی دست یابند.

شایان ذکر است روز یکشنبه 30/ 6/ 2024 هیئتی از اقلیم کردستان متشکل از وزیر داخله، وزیر دارایی و اقتصادی، مدیرکل گمرک و هیئت همراهشان به منظور گفت‌وگو درباره حل مشکلات میان اقلیم کردستان و عراق در امور گمرکی و دروازه های مرزی وارد بغداد شدند.

منبع
کردپرس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا