سیاسی

آمادگی عراق برای همکاری با سومالی در زمینه مبارزه با تروریسم

نخست وزیر عراق در دیدار نخست وزیر سومالی، آمادگی کشورش برای همکاری با دولت این کشور در زمینه‌های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم را اعلام کرد.

میدل ایست نیوز: محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق امروز میزبان حمزه عبدی بری، نخست وزیر سومالی بود.

براساس بیانیه نخست وزیری عراق، دو طرف درباره روابط دوجانبه و شماری از پرونده های مرتبط با همکاری اقتصادی و امنیتی علاوه بر شماری از مسائل منطقه ای و بین المللی دارای اهمیت مشترک رایزنی کردند.

السودانی ضمن استقبال از نخست وزیر سومالی، بر آمادگی دولت برای همکاری با دولت سومالی در زمینه های مختلف تاکید کرد.

وی گفت که عراق امروز از نعمت ثبات پس از شکست تروریسم با تلاش های نیروهای امنیتی و وحدت همه طیف های ملت عراق که عامل تعیین کننده ای برای پیروزی بود، برخوردار است.

نخست وزیر عراق افزود که نیروهای مسلح به تعقیب بقایای گروه تروریستی شکست خورده داعش ادامه می دهند.

السودانی بیان کرد که عراق امروز دارای اطلاعات و تجربه و درایت در زمینه مبارزه با تروریسم و تعقیب عناصر آن است و آمادگی خود برای همکاری با کشورهای دوست و برادر برای کمک به مبارزه با تروریسم را اعلام می کند.

وی به خطر بزرگ تروریسم در هر مکان اشاره کرد و گفت که منافع ملت ها و کشورها در همکاری برای مبارزه با تروریسم و عدم مسامحه در زمینه تهدید و بی ثباتی ناشی از آن است.

از طرفی دیگر نخست وزیر سومالی از حسن استقبال عراق تقدیر و تمایل کشورش برای استفاده از تجارب عراق در زمینه مبارزه با تروریسم و همچنین همکاری اقتصادی را ابراز کرد و گفت که سومالی، منابع طبیعی دارد که از آن بهره برداری نشده است.

دو طرف درباره حملات پی در پی به غزه و کشتار جمعی ملت فلسطین رایزنی کردند و گفتند که این مساله نیازمند تعامل جدی جامعه بین الملل برای توقف حملات وحشیانه و امداد رسانی به ملت محاصره شده فلسطین در غزه و لزوم تلاش یکپارچه کشورهای عربی و اسلامی برای فشار در مسیر توقف آلت قتل برنامه ریزی شده فلسطینیان است.

منبع
نخست وزیری عراق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا