اجتماعی

افزایش 25 درصدی تحقیقات علمی در دانشگاه‌های عراق

وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق از افزایش 25 درصدی تحقیقات علمی در دانشگاه‌های این کشور خبر داد.

میدل ایست نیوز: نعیم العبودی وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق، اعلام کرد که عراق برای اولین بار در تاریخ وزارت آموزش عالی، در رتبه‌بندی سال گذشته تایمز در جایگاه سی و هفتم قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، العبودی افزود که در رتبه‌بندی توسعه پایدار تایمز، عراق در میان کشورهای عربی در جایگاه اول و در جهان، در جایگاه هفتم قرار گرفته است که این امر ما را در برابر مسئولیت بزرگی قرار می‌دهد.

وی ضمن اشاره به افزایش 25 درصدی تحقیقات علمی در دانشگاه‌های عراق، اعلام کرد که وزارت آموزش عالی کشور، سیاست جدیدی در آینده در اختیار خواهد داشت تا دانشگاه‌های عراق بتوانند با دانشگاه‌های جهان رقابت کنند.

وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق، بیان کرد که در حالی که بعد از سال 2003 دانشجوی خارجی در عراق وجود نداشت، در سال تحصیلی گذشته، هزار و 15 دانشجوی خارجی در عراق تحصیل کردند و در سال تحصیلی جدید شمار دانشجویان خارجی در کشور شاید به 3 هزار دانشجو برسد. این امر جایگاه عراق در رتبه‌بندی‌ها را ارتقا می‌دهد.

العبودی گفت که این نشان از ثبات اقتصادی و امنیتی عراق دارد و ما را در برابر مسئولیت بزرگی در راستای تامین محیط علمی واقعی برای دانشجویان قرار می‌دهد.

منبع
واع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا