اقتصادیسیاسی

وزرای بازرگانی عراق و قطر تقویت روابط تجاری و سرمایه‌گذاری را بررسی کردند

وزرای بازرگانی عراق و قطر پس از مدت‌ها وقفه با امضای صورتجلسه‌ای بر تقویت روابط اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری تاکید کردند.

میدل ایست نیوز: داود الغریری وزیر بازرگانی عراق و شیخ محمد بن حمد آل ثانی وزیر بازرگانی و صنعت قطر بعد از گذشت 6 سال از آخرین دور نشست‌های کمیته مشترک عراقی – قطری، صورتجلسه هفتمین نشست خود را در بغداد پایتخت عراق امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، الغریری طی سخنانی حین امضای این صورتجلسه گفت: عراق و قطر مشتاق تقویت روابط اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری هستند چرا که سرمایه‌گذاری بین دو کشور یک محور اساسی همکاری است و ما برای ایجاد فضای سرمایه‌گذاری جذاب که مشارکت اقتصادی را تقویت و منافع مشترک را محقق کند، تلاش می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امضای پیش‌نویس موافقت‌نامه حمایت و ترویج سرمایه‌گذاری بین عراق و قطر گامی مهم در راستای افزایش سرمایه‌گذاری‌های متقابل است، ضمن درخواست از شرکت‌ها و بازرگانان قطری برای سرمایه‌گذاری در عراق به ویژه در پروژه‌های مرتبط با مسیر توسعه که به تقویت همکاری بین دو کشور کمک و افق‌های جدیدی را برای توسعه اقتصادی باز می‌کند؛ از طرف قطری به عنوان میهمان افتخاری در نشست آتی نمایشگاه بین المللی بغداد دعوت کرد.

شیخ محمد بن حمد آل ثانی نیز به نوبه خود تاکید کرد: هفتمین نشست کمیته مشترک بین دو کشور نشان از تمایل آنان برای ارتقای همکاری‌ها به گونه‌ای است که منافع متقابل تامین شود و آرزوهای ما برای توسعه تحقق یابد.

وی بر تشدید تلاش‌های مشترک برای توسعه پتانسیل کامل این همکاری و دستیابی به روابط تجاری دوجانبه و مشارکت‌های اقتصادی نویدبخش در سطوح مختلف، تقویت تجارت داخلی و فعال‌سازی شورای تجاری قطر و عراق با توجه به  اهمیت آن در سرمایه‌گذاری و تجارت تاکید کرد.

منبع
خبرگزاری رسمی عراق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا