اقتصادی

افزایش صادرات از گمرکات استان ایلام به عراق

سرپرست گمرکات استان ایلام در غرب ایران، از روند رو به رشد صادرات از گمرکات استان به کشور عراق خبر داد.

میدل ایست نیوز: سرپرست گمرکات استان ایلام در غرب ایران، از روند رو به رشد صادرات از گمرکات استان به کشور عراق خبر داد و گفت: ارزش صادرات از گمرکات استان ایلام به کشور عراق در ۳ماهه نخست اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۹ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری برنا، “سهراب کمری ” افزود: میزان صادرات کالا در سه ماهه منتهی به ۳۱خرداد ماه معادل ۷۶۹هزار تن، به ارزش ۴۰۵ میلیون و۱۸۲هزار دلار بوده است که از نظر ارزش ۹ درصد رشد را نشان می دهد که میزان درآمد دراین مدت به ۸۵ میلیارد ریال رسیده است.

وی اظهار داشت: عمده کالاهای صادراتی از مرز مهران شامل انواع محصولات پتروشیمی، تجهیزات نیروگاهی، مصالح ساختمانی، کاشی و سرامیک، مصنوعات فلزی و پلاستیکی ومحصولات کشاورزی است.

سرپرست گمرکات استان ایلام تصریح کرد: در این مدت ۴۹۳ پروانه خروج موقت برای کامیون های کشنده و سایر کالا صادر که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴۰ درصد رشد را نشان می دهد.

کمری با اشاره به اینکه ۱۴۶۳ پروانه ورود موقت در این مدت صادرشده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸۱ درصدی داشته است، تاکید کرد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا نیز ۱۴ پرونده کشفیات انواع کالای قاچاق به ارزش ۲۵۰ میلیارد ریال تشکیل شده که ازلحاظ ارزش رشد ۶۰ درصدی رانشان می دهد.

گفتنی است که مرز مهران در استان ایلام یکی از کانون های اصلی مراودات تجاری و تردد زوار عتبات عالیات در کشور است.

منبع
برنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا