نوواک خطاب به بن سلمان: روسیه تا مدتی طولانی رهبر صنعت نفت جهان خواهد بود

وزیر انرژی روسیه گفت، کشورش مقام رهبری در صنعت نفت در جهان را دارد و در درازمدت هم این جایگاه را حفظ خواهد کرد و قادر است استخراج نفت خود را حتی به ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار بشکه در روز هم برساند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، “الکساندر نوواک” وزیر انرژی روسیه در تفسیر سخنان اخیر “محمد بن سلمان” ولیعهد عربستان تاکید کرد که روسیه در عرصه صنعت انرژی از جمله در زمینه استخراج نفت تا دورنمای درازمدت هم مقام رهبری در جهان را حفظ خواهد کرد.

ولیعهد عربستان سعودی چند روز قبل اعلام کرده بود که روسیه بعد از 19 سال استخراج نفت به مراتب کمتری خواهد داشت و حتی ممکن است از بازار جهانی نفت حذف شود.

نوواک در پاسخ به سئوال حبرنگار این خبرگزاری در این باره گفت: «روسیه امروزه رهبر صنعت نفت در جهان است و برای مدت زمان طولانی چنین جایگاهی را حفظ خواهد کرد. راهکار ما حفظ سطح استخراج نفت در سطح کنونی و حتی افزایش آن است.»

به گفته وی، روسیه برای حمایت از سطح استخراج کنونی اقدامات خاصی را در نظر گرفته که در حال حاضر در کابینه دولت در حال بررسی است.

وزیر انرژی توضیح داد، روسیه در ماه سپتامبر به طور متوسط 11.350 میلیون بشکه نفت در شبانه روز تولید کرده، در حالی که عربستان سعودی 10.7 میلیون بشکه استخراج نموده است. به گفته وی، این میزان توان عملی روسیه در زمینه استخراج نفت در حال حاضر است، ولی در صورت ضرورت این کشور می‌تواند میزان استخراج نفت خود را به 200 تا 300 هزار بشکه در روز هم برساند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا