آیا سفارتخانه آمریکا به خارج از منطقه الخضراء انتقال می‌یابد؟

میدل‌ایست نیوز: «علاء الربيعی» نماینده ائتلاف «سائرون» تأکید کرد که این ائتلاف در راستای نزدیک کردن مردم به مسئولان قصد دارد تا موانع عبور و مرور مردم عادی در منطقه «الخضراء» را رفع کند. وی افزود اگر این سفارت آمریکا این اقدام را مناسب ارزیابی نکرد، آنان باید مکان دیگری در خارج از کشور را برای خود پیدا کنند.

وی در اظهاراتی گفت که «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر مأمور به تشکیل دولت با حضور در پارلمان یادآور شده بود که مقر نخست‌وزیری را از منطقه «الخضراء» به منطقه «العلاوی» منتقل خواهد کرد و بدین ترتیب ممنوعیت عبور و مرور مردم عادی در این منطقه را برخواهد داشت که این یک نقطه مثبت با روی کار آمدن عبدالمهدی است.

الربیعی ادامه داد: «رفع ممنوعیت عبور و مرور در الخضراء برای شهروندان این معنا را دربردارد که آنان به مسئولان نزدیک شده‌اند و هیچ کس بر دیگری برتری ندارد. سائرون قصد دارد از طریق نمایندگان خود این اقدام را به نتیجه برساند و برای تحقق این امر خواسته خود را پیوسته تکرار و بر دولت فشار می‌آورد.

این نماینده همچنین افزود که اگر آمریکایی‌ها در صورت تحقق این امر احساس می‌کنند که سفارتخانه شان در معرض خطر قرار می‌گیرد، می‌توانند مقر آن را به جایی خارج از عراق و یکی از پایتخت‌های عربی نزدیک به این کشور منتقل کنند زیرا عراقی‌ها تمایلی برای حضور آمریکا در سرزمین خود ندارند.

وی تأکید کرد که تصمیم‌گیری در خصوص رفع ممنوعیت رفت و آمد در منطقه الخضراء باید به دور از فشارهای آمریکا انجام گیرد زیرا عراق نمی‌تواند به خاطر وجود سفارت آمریکا و نپذیرفتن این اقدام از سوی آنان در این منطقه ممنوعیت رفت و آمد وضع کند. با اجرایی شدن این تصمیم ترافیک کاهش پیدا می‌کند و مناطق کلیدی و حیاتی بغداد با یکدیگر ارتباط پیدا می‌کنند.

منبع: المعلومه

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا