آیت الله سیستانی در دیدار یان کوبیش:عراق آماده همکاری با کشورهای دوست است نه مداخله گر

آیت الله سیستانی در دیدار با فرستاده ویژه سازمان ملل در امور عراق علام کرد که عراق آمادگی همکاری با کشورهای همسایه خود را دارد، البته کشورهایی که دوست عراق هستند نه آن کشورهایی که به دنبال مداخله در امور داخلی بغداد هستند.

میدل ایست نیوز: «یان کوبیش» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور عراق که پیشتر با آیت الله سیستانی دیدار کرده بود ، جزئیات گفتگوی صورت گرفته میان خود با مرجعیت عراق را اعلام کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله سیستانی، کوبیش طی یک کنفرانس مطبوعاتی که پس از دیدار با آیت الله سیستانی برگزار شد، گفت: «مرجعیت عالیقدر عراق بر اهمیت تشکیل دولت و حمایت گروه های سیاسی از آن در راستای خدمات رسانی به شهروندان تاکید کرد، ایشان در عین حال خاطر نشان کردند که مجالی برای درگیری های سیاسی وجود ندارد.»

کوبیش در ادامه به نقل از آیت الله سیستانی افزود:« ما از هرگونه حمایت از عراق و ملت فداکار این کشور، استقبال می کنیم اما این حمایت باید بدون مداخله گری در امور کشور باشد و حاکمیت کشور را حفظ کند.»

به گفته کوبیش، آیت الله سیستانی خاطرنشان کرد که عراق آماده همکاری با کشورهای همسایه است اما آنها باید در جایگاه کشورهای همسایه و دوست و نه کشورهای مداخله گر باشند. وی در ادامه افزود: عراق باید مورد احترام واقع شود و منبع ثبات و آرامش نه صحنه منازعات بین المللی باشد.

کوبیش با بیان اینکه «از دیدگاه من، این پیام ها برای ما حائز اهمیت است و جهت دهی مهمی نیز به ما می دهد»، افزود: «من این افتخار را داشته ام که چندین بار با ایشان دیدار کرده و به نصیحت هایشان گوش فرا دهم.»

این مقام سازمان ملل گفت: «از آمادگی ایشان برای همکاری با سازمان ملل و با جانشین  آتی من که به عراق خواهد آمد، خرسند شدم.»

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا