سیاسی

دیدگاه ائتلاف الفتح در قبال فروپاشی دولت عادل عبدالمهدی

ائتلاف سازندگی به «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق هشدار داد در صورت عدم تعیین تکلیف وزرای باقی مانده، دولت وی فرو خواهد پاشید.

میدل ایست نیوز: ائتلاف الفتح، امروز یکشنبه تاکید کرد که همه فراکسیون های سیاسی تمایل دارند مساله وزرای باقی مانده دولت تازه تاسیس عراق را چه از طریق توافق و یا رای گیری در داخل صحن پارلمان، تعیین تکلیف کنند، این ائتلاف در خصوص سخنانی مبنی بر فروپاشی دولت عراق گفت: این سخنان مردود و ناپذیرفتنی است و هیچ گاه اتفاق نخواهد افتاد.

«محمد کریم»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف الفتح در گفت وگو با وبگاه خبری المعلومه گفت: «امروز همه فراکسیون های سیاسی، به علت تاخیر در روند تکمیل دولت عراق در مقابل ملت، احساس شرم می کنند. از همین رو مصمم هستند که مساله وزاری باقی مانده را چه از طریق توافق سیاسی یا رای گیری در خصوص افرادی که«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر انتخاب می کند، تعیین تکلیف کنند.»

وی افزود: «فراکسیون های سیاسی به خوبی بر این امر واقف هستند که فروپاشی دولت به معنای بازگشت به وضعیت گذشته است، این همان چیزی است که فراکسیون های با آن مخالف بوده و هرگز اجازه تحقق آن را نخواهند داد.»

محمد کریم در ادامه افزود: «برخی اظهارنظرهایی را مطرح می کنند که در باطن خود، نوعی تهدید را القا می کند، اما آنها باید بدانند که اینگونه سخنان هیچ گونه عامل فشاری برای ما محسوب نمی شود.»

این سخنان ائتلاف الفتح دقیقا در زمانی مطرح می شود که «منصور البعیجی»، نماینده پارلمان و عضو ائتلاف سازندگی امروز یکشنبه از نخست وزیر خواست هر چه سریع تر وزرای باقی مانده را در جلسه آتی به پارلمان معرفی کند تا وضعیت این وزارتخانه ها در اسرع وقت روشن شود. وی در عین حال هشدار داد عدم تعیین تکلیف وزرای باقی مانده دولت، فروپاشی دولت را تسریع خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا