سرخط خبرها

دیدار رئیس جمهور عراق با وزیر انرژی امریکا

«ریک پری»، وزیر انرژی امریکا با حضور در کاخ السلام با «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق دیدار و گفت‌و گو کرد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق در دیدار با «ریک پری»، وزیر انرژی امریکا تداوم حمایت های بین المللی از عراق در مرحله پساداعش را خواستار شد.

رئیس جمهوری عراق ضمن تمجید از حمایت های امریکا از عراق در جنگ ضد تروریسم و همکاری های مشترک فیمابین، از واشنگتن خواست حمایت های خود را از عراق در مرحله پساداعش تداوم بخشد و در زمینه بازسازی زیرساخت ها و خدمات رسانی به شهروندان، همکاری لازم را داشته باشد.

برهم صالح در ادامه گفت: عراق علاقه‌مند است از تجربیات امریکا در زمینه انرژی به ویژه در حوزه ایجاد تحول در صنایع نفتی استفاده کند.

در ادامه وزیر انرژی امریکا از شجاعت و فداکاری عراقی ها در بیرون راندن تروریست ها و پیروزی بر داعش تمجید کرد و عزم این کشور را در ساخت کشور و بهبود وضعیت سیاسی، اقتصادی و خدمات رسانی مورد ستایش قرار داد و خواستار ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه گذاری در این کشور شد.

ریپ پری گفت: «طی نشست هایی که با مقامات عراقی داشتم، بر اهمیت تقویت شراکت بغداد با واشنگتن در سطح دولتی و بخش خصوصی برای موفقیت در بخش اقتصادی تاکید کردیم.»

وزیر انرژی امریکا در پایان ضمن اعلام حمایت کامل امریکا از عراق، از آمادگی این کشور در بهبود همکاری های علمی، فناوری، لوجستیک در زمینه انرژی، بازسازی زیرساخت های عراق از طریق سرمایه گذاری های مختلف خبر داد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا