سیاسی

سائرون: با سپردن هر منصب مهمی به «نوری مالکی» مخالفیم

یک عضو ائتلاف سائرون تأکید کرد که این ائتلاف با بسیاری ائتلاف های دیگر هم نظر است که هیچ منصب سیاسی مهمی به نوری مالکی سپرده نشود.

میدل ایست نیوز: یک عضو ائتلاف «سائرون»، وابسته به «مقتدی صدر»، هرگونه توافق بر سپردن منصبی سیاسی به «نوری مالکی» را انکار و تأکید کرد که ائتلاف سائرون مخالف دستیابی وی به هر مقام مهمی در عراق است.

«غائب العمیری»، نماینده ائتلاف سائرون، به «بغداد الیوم» گفت که مخالفت با دستیابی نوری مالکی به هر مقام مهمی در عراق نه فقط موضع ائتلاف سائرون که موضع بسیاری از دیگر تشکل‌های سیاسی در عراق است.

او با اشاره به اظهارات اخیر نوری مالکی که گفته بود برای دستیابی وی به سمتی مهم در دولت عراق توافقی سیاسی صورت گرفته است، گفت که این اظهارات نشان‌دهنده ورشکستی سیاسی اوست و او می‌خواهد با گفتن حرف‌های بی اساس و دور از واقعیت خودش را در رسانه‌ها مطرح کند.

العمیری گفت که چنین توافق سیاسی مطلقا وجود ندارد و ائتلاف «دولت قانون» که وابسته به نوری مالکی است چندان کرسی‌هایی در مجلس ندارد که بتواند به‌تنهایی چنین سمتی را برای وی به تصویب برساند.

این نماینده مجلس تأکید کرد که درباره برخی شخصیت‌ها و نقش آنها در افتادن برخی شهرها به دست داعش ملاحظات جدی وجود دارد و ملت عراق عملکرد نوری مالکی را تجربه کرده است و «اجازه دادن هیچ سمتی به وی را نخواهیم داد».

نوری مالکی روز دوشنبه گفته بود که توافقاتی انجام شده تا یک سمت مهم سیاسی به وی داده شود و رسمی شدن این موضوع منوط به توافق تشکل‌های اهل سنت درباره معاون دوم رئیس جمهور است.

منبع
بغداد الیوم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا