آغاز بررسی طرح حمایت از متحدان خاورمیانه ای امریکا در سنا

این طرح شامل تحریم های جدید برای سوریه و حمایت امنیتی از اسرائیل و اردن می شود.

میدل ایست نیوز: مجلس سنای امریکا روز دوشنبه تصویب قانون تازه ای را برای حمایت از متحدان امریکا در خاورمیانه و وضع تحریم های جدید بر سوریه و مبارزه با جمعیت «جنبش بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل» در دستور کار قرار داد.

به گزارش رویترز، دموکرات ها که در روند تعطیلی دولت امریکا در بررسی این قانون کارشکنی کرده بودند، با رفع موقت این تعطیلی با جمهوری خواهان برای بررسی و تصویب این قانون همراه شده اند.

این طرح که راه درازی را برای تصویب نهایی پیش رو دارد شامل وضع تحریم های جدید بر سوریه و تضمین کمک های امنیتی به اسرائیل و اردن می شود، طرحی که هدف اصلی از آن اطمینان دادن به متحدان ایالات متحده در خاورمیانه است.

این طرح همچنین شامل ماده ای مربوط به «جنبش بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل» (BDS) می شود اما مخالفان این طرح پرداختن به این مورد را خلاف آزادی بیان می دانند.

«برنی سندرز» که ازجمله مخالفان این مورد از طرح مزبور است تأکید کرد که شخصاً مخالف جنبش بایکوت است «اما وظیفه ما حمایت از حق قانونی آزادی مشارکت شهروندان در فعالیت سیاسی است و از نظر من تردیدی نیست که این قانون خلاف این حق است».

اعضای حزب جمهوری خواه امریکا جنبش بایکوت را فعالیتی ضد سامی می دانند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
رویترز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا