دیدار «هادی العامری» با شیخ یکی از عشایر متحد داعش + فیلم

«صفوت حمادی» در ویدیویی که از وی منتشر شده برای سران داعش تأکید می کند که اجازه ورود نیروهای پیشمرگ و حشد الشعبی به موصل را نخواهد داد.

میدل ایست نیوز: انتشار عکس هایی از دیدار «هادی العامری» رئیس سازمان بدر و ائتلاف «بناء» با «شیخ صفوت حمادی الحنش الطائی» شیخ قبیلۀ طی از قبایل مهم استان نینوا و شهر موصل بحث های بسیاری در عراق برانگیخته است.

برخی این اقدام را نشان عزم جدی نیروهای حشد الشعبی برای گشودن صفحه تازه ای از روابط با عشایر نینوا پس از نابودی داعش در این منطقه می دانند.

اما در آن سو برخی دیگر از این اقدام العامری انتقاد می کنند و آن را همراستا با ائتلاف وی با «خمیس الخنجر» کارپرداز حزب بعث و حامی مالی داعش می دانند.

هم زمان با این دیدار فیلمی از «صفوت حمادی» در حضور سران عشایر نینوا در زمان «خلافت» داعش منتشر شده که وی در رأس مجلس نشسته و خطاب به فرمانده داعشی می گوید: «ما عشایر و همه اعراب شرایطی سختی را پشت سر گذاشتیم، ما در همه چیز با «دولت اسلامی» هستیم و با دشمنان و با روافض و پیشمرگ ها می جنگیم و با شما هستیم، این فقط حرف نیست، تجربه بهترین دلیل است، ببینید چه خواهیم کرد، این برادران عرب من که اینجا هستند هم برادران من اند، می توانیم بگوییم همه همین حس را دارند، ما نه می گذاریم پیشمرگ ها وارد شوند نه حشد الشعبی».

او بعدتر، پس از شکست داعش در موصل در ویدئویی خطاب به «عشایر فرات الاوسط و عشایر جنوب و برادران شیعه جعفری» تأکید کرد که ویدئویی که «از جانب تروریست های داعش» از وی و «عشایر به اسارت گرفته شده» نینوا منتشر شده زیر تهدید و اجبار بوده و او و دیگران حاضران در آن جلسه هیچ اراده ای نداشته اند و درصورت عدم اجرای دستوران سران داعش کشته می شدند.

وی تأکید می کند که وی مجبور شده آن اظهارات را علیه نیروهای پیشمرگ و برادران جنوب بزند و «گرنه روابط ما با کردها و شیعیان در جنوب استوارتر از آن است که بخواهیم به احساسات آنان تعرضی کنیم».

در ساعات پایانی شب گذشته نیز گروهی موسوم به «جریان ملی بدر» با انتقادات شدید از هادی العامری و سیاست های وی در ائتلاف با «تروریست ها و قاتلان ملت عراق» از سازمان بدر اعلام انشعاب کردند.

دیدار

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن