پارلمان عراق به دنبال تصویب قانونی برای اخذ غرامت از امریکا و اسرائیل

«رامی السکینی»، نماینده پارلمان عراق از پیش‌نویس قانونی خبر داد که به موجب آن از امریکا و اسرائیل بابت جنگ‌هایی که در عراق به راه انداخته‌اند، درخواست غرامت می شود.

میدل ایست نیوز:«رامی السکینی»، نماینده پارلمان عراق و عضو کمیسیون امور خارجه پارلمان این کشور از قانون مهمی خبر داد که ساز و کار لازم برای تصویب آن در حال طی شدن است و به موجب آن امریکا و اسرائیل بابت جنگ‌هایی که در عراق به راه انداخته‌اند باید غرامت بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری المعلومه، السکینی در کنفرانس مطبوعاتی تصریح کرد:«برای تصویب قانون مهمی در تاریخ دولت عراق تلاش می کنیم که دارای بُعد بین‌المللی است.»

وی افزود: «در این قانون تشکیل کمیته‌ای عالی برای درخواست غرامت‌ها و خسارت‌های جنگ امریکا و متحدانش به ویژه اسرائیل در سال‌های 1981، 1991 و 2003 میلادی را خواستار شده‌ایم.»

نماینده پارلمان عراق در پایان توضیح داد:«پیش‌نویس این قانون شامل 5 فصل و 16 بند می‌شود که طبق آن نخست وزیر و وزیر امور خارجه ملزم می شوند که در برابر جامعه جهانی از امریکا و متحدانش بخواهند که غرامت جنگی را که مایه نابودی زیرساخت‌ها و آلودگی زیست محیطی در کشور شده، بپردازد. این جنگ‌ها همچنین ابتلای صدها هزار تن به بیماری سرطان را در نتیجه بکارگیری اورانیوم در پی داشته است. این در حالی است که بکارگیری اورانیوم در جامعه جهانی ممنوع اعلام شده است.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن