امریکا دعوت از اسرائیل برای حضور در کنفرانس منامه را به تعویق انداخت

رسانه‌ای اسرائیلی اعلام کرد ایالات متحده امریکا دعوت رسمی از اسرائیل برای حضور در کنفرانس منامه را به تعویق انداخته است.

میدل ایست نیوز: ایالات متحده امریکا دعوت رسمی از اسرائیل برای حضور در کنفرانس منامه را به تعویق انداخت، این کنفرانس قرار است در اواخر ماه جاری برای رونمایی از بخش اقتصادی معامله قرن با هدف حل و فصل درگیری فلسطین-اسرائیل برگزار شود.

کانال 13 اسرائیل اعلام کرد: «جراد کوشنر»، مشاور ارشد رئیس جمهور امریکا در نشست 30 مه خود با «بنیامین نتانیاهو»، به وی گفته است واشنگتن پیش از دعوتِ اسرائیل، منتظر اطمینان یافتن از مشارکت بیشتر کشورهای عربی و اسلامی در این کنفرانس است.

ایالات متحده امریکا پیشتر اعلام کرده بود قصد دارد در تاریخ 25 ژوئن جاری در منامه، پایتخت بحرین کنفرانسی در سطح وزرای مالی با مشارکت بازرگانان برگزار کند.

این کانال اسرائیلی با بیان اینکه تاکنون تنها عربستان، امارات و قطر اعلام کرده‌اند در این کنفرانس حضور پیدا خواهند کرد، اظهار داشت:«عدم ارسال دعوت رسمی به اسرائیل، نشانگر دشواری‌‌هایی است که کنفرانس بحرین با آن رو در روست، این دشواری‌ها بیشتر نتیجه فشارهای فلسطین بر کشورهای عربی و اسلامی برای عدم مشارکت در این کنفرانس است.»

کانال 13 اسرائیل در پایان عنوان کرد مقامات تل آویو به واشنگتن گفته‌اند که نگران این مطلب هستند که کشورهای مصر، اردن و دیگر کشورهای عربی و اسلامی تاکنون هیچ گونه بیانیه رسمی برای حضور در کنفرانس منامه صادر نکرده اند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
القدس العربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا