بیانیه فرماندهی ستاد مشترک عراق در واکنش به اظهارات نایب رئیس جنبش «النجباء»+فيلم

فرماندهی ستاد مشترک عراق «اظهارات عجیب» نایب رئیس جنبش «النجباء» را محکوم کرد و خواستار عذرخواهی وی شد.

میدل ایست نیوز: فرماندهی ستاد مشترک عراق با صدور بیانیه‌ای به اظهارات نایب‌رئیس جنبش النجباء واکنش نشان داد.

در بیانیه فرماندهی ستاد مشترک عراق که اندکی پیش (چهارشنبه 14 اوت) منتشر شده آمده که در زمانی که نظام امنیت ملی کشور در حال تکمیل است و ارتش عراق کمک‌های لازم را به همه نیروهای امنیتی کشور از دستگاه مبارزه با تروریسم و وزارت کشور و حشد الشعبی و حشد عشایری و نیروهای پیشمرگ می‌رساند و همه در کنار هم با روحیه دفاع از میهن و نجات شهروندان عملیات آزادسازی بزرگ را اجرا کردند و «ناگهان اظهاراتی عجیب از شیخ یوسف الناصری می‌شنویم که اتهاماتی ظالمانه علیه ارتش و وطن‌پرستی آن مطرح می‌کند و خواستار انحلال آن می‌شود».

در این بیانیه تأکید شده که همه بخش‌های ارتش در کنار نیروهای حشد الشعبی بار اصلی مبارزه و تحقق پیروزی‌های درخشان و آزادسازی کامل خاک عراق از لوث گروه تروریستی داعش را بر دوش کشیدند و اکنون کشور را به وضعیت طبیعی‌اش برگردانده‌اند.

ستاد فرماندهی مشترک عراق تأکید کرده که این «اظهارات عجیب» را محکوم می‌کند و از گوینده‌اش می خواهد که سخنان خود را پس بگیرد و عذرخواهی کند «چون این اظهارات اهانت به ارتش قهرمان عراق و به همه شهیدان و فداکاران آن و همه ملت عراق است که ارتش خود را مقدس می‌داند».

این بیانیه افزوده که ارتش عراق خود را قلعه مستحکم حمایت از کشور و میهن و منافع عالی عراق و امنیت ملت و اهداف پویای آن می‌داند و در این مسیر در کنار همه نیروهای امنیت کشور است.

ستاد فرماندهی مشترک عراق همچنین حق خود برای اقدامات قانونی علیه هر کسی که به ارتش و نیروهای امنیتی عراق تعرض کند را محفوظ می‌داند.

پیش از این «یوسف الناصری»، نایب رئیس جنبش «النجباء» طی اظهاراتی خواستار انحلال ارتش و واگذاری مسئولیت های آن به حشد الشعبی شده و ارتش عراق را ارتشی مزدور خوانده بود.

هیئت حشد الشعبی و رئیس فراکسیون ائتلاف اصلاح و سازندگی طی بیانیه های رسمی به این اظهارات واکنش نشان دادند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الفرات نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن